RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy. Wiemy jak będzie wyglądał

i

Autor: Facebook/Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

RZESZÓW. W tym roku powstanie ogród kieszonkowy. Wiemy jak będzie wyglądał

2021-08-11 14:32

Jeszcze w tym roku w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy. Tym samym niewielka przestrzeń na około 20 arowej działce w rejonie Króla Augusta i Reymonta, zostanie uporządkowana i dostosowana do potrzeb mieszkańców. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował już projekt, a lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację.

- W ramach tego zadania posadzone zostaną drzewa o dużych rozmiarach, powstaną łąki kwietne oraz rabaty bylinowe. Projekt przewiduje także zamontowanie elementów wypoczynkowych, tj. huśtawki, parkletów, leżaków, ławek i pergoli - wymienia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza. Na facebookowym profilu prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka możemy przeczytać, że projekt ogrodu kieszonkowego został już zaakceptowany przez przedstawicielki Rady Osiedla Króla Augusta. Ogród w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta powstanie w tym roku.

Ogród kieszonkowy jest pierwszym z zielonego pakietu inwestycji, które prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wprowadził do budżetu miasta. Budowa zielonego terenu będzie kosztowała około 300 tys. złotych.

Rzeszów: Przygotowania do mety 3. etapu Tour de Pologne!
Źródło: RZESZÓW. W tym roku powstanie ogród kieszonkowy. Wiemy jak będzie wyglądał