Rzeszów. Piknik okazji Święta Wojska Polskiego #SzczepimySię! już w niedzielę

i

Autor: pixabay

Rzeszów: W niedziele piknik okazji Święta Wojska Polskiego!

2021-08-12 14:21

Spragnieni militarnych atrakcji nie znajdą powodów do narzekań. Bo już w niedzielę (15 sierpnia) na parkingu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie piknik militarny „Szczepimy się!”. A warto przyjść, bo zobaczyć będziecie mogli kołowe transportery opancerzone „Rosomak”, ciężki kołowy pojazd ewakuacji i ratownictwa techniczne i wiele więcej.

Na parkingu staną m.in.: kołowe transportery opancerzone „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), ciężki kołowy pojazd ewakuacji i ratownictwa technicznego. Nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej. Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz.

- W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki - zachęca do wzięcia udziału Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. W tym roku powstanie ogród kieszonkowy. Wiemy jak będzie wyglądał

Będzie można się zaszczepić!

W czasie pikniku każdy, kto jeszcze tego nie zrobił, będzie mógł się zaszczepić w mobilnym punkcie szczepień. Ten będzie otwarty w godzinach od 13.30 do 17.00. Do wyboru będziecie mieć dwa rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 - Pfizer oraz Johnson&Johnson.

W Rzeszowie pacjentów po osseointegracji stawiają na nogi
Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?
Źródło: Rzeszów: W niedziele piknik okazji Święta Wojska Polskiego!