RZESZÓW. W mieście powstanie drugi ogród kieszonkowy. Znamy jego lokalizację!

i

Autor: pixabay

RZESZÓW. W mieście powstanie drugi ogród kieszonkowy. Znamy jego lokalizację!

2021-08-26 15:21

Jeszcze w tym roku w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy. I bez wątpienia będzie to świetne miejsce do wypoczynku. Na półhektarowej powierzchni pojawią się nowe rośliny – wśród nich drzewa takie jak brzozy czy klony ale również hortensje bukietowe oraz rozplenice japońskie. Ale to nie koniec.

Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt kolejnego ogrodu kieszonkowego, który powstanie w Rzeszowie, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej. - To zadanie z mojego pakietu zielonych inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu miasta. Ogród będzie miał powierzchnię ok. pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie - napisał na swoim profilu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Tarnobrzeg: Za głośne plotki, czy karaoke na balkonie. Nietypowe interwencje policji

Co pojawi się w ogrodzie?

Na tym nie koniec. Bo w ogrodzie pojawią się drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Dodatkowo powstanie ścieżka „bosych stóp”. - Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni - informuje na Facebooku prezydent Rzeszowa. Będzie to już drugi ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Pierwszy ma powstać w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta. Oba mają być gotowe jeszcze w tym roku.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Źródło: RZESZÓW. W mieście powstanie drugi ogród kieszonkowy! Znamy jego lokalizację!