RZESZÓW. W lipcu rusza bilet zintegrowany. Zapiszecie go na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej

2021-06-24 13:25 af A.I
RZESZÓW. W lipcu rusza bilet zintegrowany. Zapiszecie go na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej
Autor: af

Bilet zintegrowany rusza już 1 lipca! A to oznacza, że mieszkańcy czterech gmin: Krasne, Głogów Małopolski, Trzebownisko i Boguchwała zamiast kupować dwa różne bilety u dwóch różnych przewoźników, kupią jeden i to taniej. Podróżni z takim biletem po Rzeszowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami. I co ważne bilet zapisany będzie na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

– Wkraczamy do Europy i przyjmujemy te rozwiązania, które obowiązują w nowoczesnych miastach. To pierwszy krok, a będą kolejne, dzięki którym będziemy mieli bilet zintegrowany, który oprócz transportu autobusowego na terenie miejskim i podmiejskim obejmie także szerzej pojęty transport kolejowy – Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Bilet miesięczny sieciowy i na autobus od dziś (24 czerwca) kupicie w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM w Rzeszowie oraz w sklepie internetowym: www.ebilet.erzeszow.pl. Co więcej, bilety zapisane będą na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Jeśli jej nie macie, wyrobicie ją również w rzeszowskich POP – ach.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec

Ile kosztuje zintegrowany bilet?

W pierwszej strefie (ZG PKS) za bilet normalny zapłacicie – 146 złotych , za ustawowy – 73 złote, a za samorządowy - 82 złote.

Z kolei w drugiej strefie (ZG PKS) za bilet normalny zapłacicie – 186 złotych, za ustawowy – 93 złote, a za samorządowy – 105 złotych.

Podział na strefy w poszczególnych gminach:

Głogów Małopolski - I strefa w obowiązuje od Rzeszowa do Rudnej Małej pętla, II - od Rzeszowa do Głogów Młp. ul Kolejowa -I / Centrum Przesiadkowe / Głogów Młp. Rynek / Os. Słoneczne.

Trzebownisko - I strefa obowiązuje od Rzeszowa do Trzebowniska Z-d Ogrodniczy / Nowa Wieś Zaczerska, II - od Rzeszowa do Jasionki Aeroklub i do Terliczki (p. Trzebownisko / Łąka).

Krasne - I strefa obowiązuje od Rzeszowa do Malawy Góra / Krasne Wólka / Krasne Kolonia, II - od Strażowa do Palikówki.

Boguchwała – I strefa obowiązuje od Mogielnica pętla, Lutoryż / Zarzecze Most, Niechobrz Rondo, Kielanówka - Boguchwała, Nosówka, Zgłobień; II strefa: od Wola Zgłobieńska II do Wola Zgłobieńska pętla oraz od Niechobrz środek do Niechobrz Góra pętla.

- W tym porozumieniu nie znalazł się Tyczyn i Lubenia, ponieważ z tymi gminami mamy podpisane porozumienie i obsługujemy te gminy rzeszowskim transportem zbiorowym. Z kolei bilet zintegrowany dotyczy gminy Trzebownisko, Krasne, Głogów Małopolski i Boguchwała – mówi Anna Kowalska, dyrektorka rzeszowskiego ZTM.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!
Źródło: RZESZÓW. W lipcu rusza bilet zintegrowany. Zapiszecie go na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej