RZESZÓW: Wstęga przecięta, można biegać. Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne oficjalnie otwarte

i

Autor: Materiały prasowe/ Biuro Prasowe UMWP

RZESZÓW: Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne oficjalnie otwarte! Kiedy pierwsze zawody?

2021-11-05 14:41

Uniwersytet Rzeszowski oficjalne oddał wczoraj do użytku uczelniane Centrum Lekkoatletyczne. Jest m.in. 200-metrowa, 6-torowa bieżnia, rozbieg do skoku o tyczce, a także skocznia do skoku w dal oraz rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o pierwszych zawodach, które zostaną rozegrane na UCL.

Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportowo-badawczych w Europie - powiedział podczas wczorajszego otwarcia Wojciech Czarny, dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego UR. W skład całego Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego wchodzi hala sportowa oraz dwa laboratoria - Biomechaniki Ruchu Sportowca oraz Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego. Sama hala zaś to:

  • 200 metrowa 6-torowa bieżnię okrężna,
  • 60-metrowa 8-torowa bieżnia prosta,
  • rozbieg do skoku o tyczce,
  • skocznia do skoku w dal i trójskoku,
  • rzutnia do pchnięcia kulą i rzutu oszczepu,
  • dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż
  • 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Prace remontowe na szlakach górskich. Gdzie utrudnienia?

UCL areną sportowych zmagań. Kiedy pierwsze zawody?

Nowy obiekt ma służyć jednak nie tylko rozwojowi fizycznemu i analizom, ale także być areną sportowych zmagań na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Te zaś będzie mogło oglądać jednocześnie nawet 300 widzów.

- Centrum robi ogromne wrażenie. Dofinansowanie, które zostało zaczerpnięte z Ministerstwa Sportu i Turystki, a było to ponad 25 mln zł, zostało wspaniale zagospodarowane na ten właśnie obiekt. Mamy świadomość, że nie ma zdrowego społeczeństwa i sukcesów w sporcie bez bezpiecznej infrastruktury sportowej, a ten obiekt staje się szczególnie ważnym elementem dla całego naszego społeczeństwa – mówiła Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki. Budowa Uniwersyteckiego Centrum lekkoatletycznego kosztowała uczelnię ponad 50 mln zł.

Jak podaje na swojej stronie internetowej Polski Związek Lekkiej Atletyki - pierwsze zawody w nowej arenie mają zostać przeprowadzone na początku sezonu halowego 2022.

Pierwszy w Lublinie Park Iluminacji

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Źródło: RZESZÓW: Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne oficjalnie otwarte! Kiedy pierwsze zawody?