RZESZÓW: Rusza akcja #dajemyserce! Będzie aplikacja i ponad 400 nowych defibrylatorów

i

Autor: Materiały prasowe/ CM Medyk

RZESZÓW: W mieście pojawi ponad 400 nowych defibrylatorów. Rusza akcja #Dajemyserce

2021-07-30 11:39

Cel to zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa rzeszowian, zwłaszcza w zakresie profilaktyki krążeniowo-oddechowej. Według szacunków, obecnie na terenie Rzeszowa dostępnych jest ponad 200 defibrylatorów AED, dzięki akcji ta liczba zwiększy się do ponad 600.

W Rzeszowie przed Światowym Dniem Serca rusza wspólna akcja miasta oraz Centrum Medycznego Medyk #dajemyserce. Jej celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości mieszkańców - szczególnie w zakresie profilaktyki krążeniowo-oddechowej. Dzięki akcji ponad 400 nowych urządzeń do przywracania akcji serca będzie można znaleźć m.in. na przystankach, w autobusach, budynkach użyteczności publicznej czy parkach.

- Jestem przekonany, że powszechny dostęp do AED oraz ich odpowiednie umiejscowienie i oznakowanie zachęcą mieszkańców do korzystania z nich w razie potrzeby, a co za tym idzie – wpłyną na szybkość i skuteczność udzielania pierwszej pomocy– W ramach naszej akcji będziemy m.in. zachęcać do tego, aby tego typu urządzenia coraz częściej pojawiały się w przestrzeni publicznej czy nawet w domach – mówił podczas inauguracji akcji Stanisław Mazur, Prezes CM MEDYK.

CZYTAJ TAKŻE: Trwa NSP 2021. Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego?

Powstanie także aplikacja

Powstanie także specjalna aplikacja z mapą, lokalizującą najbliższe defibrylatory, będzie można dodać w niej także te lokalizacje, których jeszcze nie ma w systemie. Aplikacja będzie zawierała również część edukacyjną. Z niej dowiedzieć będzie się można np. jak korzystać z urządzenia AED. Poza teorią zawartą w apce, Medyk planuje też szereg szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i obsługi przenośnych defibrylatorów. Instruktorów, dzielących się swoją wiedzą, będzie można spotkać m.in. w urzędach, instytucjach, firmach, szkołach, uczelniach i w plenerze, a także na szkoleniach organizowanych podczas wydarzeń związanych z akcją.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: RZESZÓW: W mieście pojawi ponad 400 nowych defibrylatorów. Rusza akcja #Dajemyserce