RZESZÓW: Przy dwóch szkołach pojawią się wiaty na rowery

i

Autor: Pexels

RZESZÓW: Przy dwóch szkołach pojawią się wiaty na rowery

2021-11-15 14:20

Przy dwóch szkołach w Rzeszowie pojawią się wiaty na rowery. Ochronią przed deszczem, śniegiem i palącym słońce. A w środku pomieszczą nawet kilkanaście rowerów. Wiaty pojawić mają się przy rzeszowskich podstawówkach – przy ul. Partyzantów i Solarza. Przetarg został już ogłoszony i ma rozstrzygnąć się jeszcze w listopadzie.

Dwie nowe, zadaszone wiaty rowerowe mają powstać niebawem w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy tego zadania. Jako lokalizacje dla wiat wybrano teren Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Partyzantów oraz Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Solarza. W obu przypadkach mają być wykonane tak, aby w przyszłości można było rozbudować je o kolejne moduły, pozwalające zaparkować jeszcze więcej rowerów. - Początkowo mają mieścić po kilkanaście stojaków, do których będzie można przypiąć jednoślady. Konstrukcja wiat ma być wykonana ze stali zabezpieczonej przed korozją, malowanej na kolor szary, antracytowy - mówi Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza. W obu przypadkach wiaty będą wyposażone w oświetlenie LED z czujnikami zmierzchu i ruchu oraz monitoring.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Przedszkolaki będą oddychały czystszym powietrzem

Wiaty jeszcze w tym roku. Ruszył przetarg

Przetarg na budowę wiat został już ogłoszony, miasto zamierza rozstrzygnąć go jeszcze w listopadzie. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 21 dni na zakończenie wszystkich robót.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: RZESZÓW: Przy dwóch szkołach pojawią się wiaty na rowery