RZESZÓW: Powstanie wiadukt między Wyspiańskiego a Hoffmanowej. Przetarg już ogłoszony!

i

Autor: mussejereissati

RZESZÓW: Powstanie wiadukt między Wyspiańskiego a Hoffmanowej. Przetarg już ogłoszony!

2021-11-10 15:46

Magistrat ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wiaduktu, który powstać ma między ulicą Wyspiańskiego a ulicą Hoffmanowej. Ten ma zapewnić mieszkańcom lepsze połączenie między wschodnią i zachodnią częścią miasta. Jak zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja.

Jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja. Dzięki budowie wiaduktu nad torami i połączeniu ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego bezkolizyjnego połączenia wschodniej i zachodniej części Rzeszowa. Jest to istotne także w kontekście Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i zwiększonego ruchu kolejowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. O połączeniu ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego mówiło się już od kilku lat. Rzeszowski magistrat ogłosił właśnie postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę dokumentacji projektowej budowy nowego wiaduktu.

CZYTAJ TAKŻE: Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych mieszkańców! Kiedy kolejne losowania?

Jak ma wyglądać wiadukt?

Firma, która wygra postępowanie będzie miała do zaprojektowania m.in. wiadukt, dwujezdniową drogę z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, skrzyżowania oraz nowe oświetlenie.

- Projektowana droga ma być dwujezdniowa, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zaprojektowane mają zostać m.in. także: jednopoziomowe skrzyżowania z drogami przecinającymi, w tym m. in. z ul. Bohaterów, ul. Kossaków, ul. Wita Stwosza, ul. W. Łokietka, ul. Hoffmanowej, ul. Pułaskiego, drogi dojazdowe dla zapewnienia komunikacji lokalnej, ekrany akustyczne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe, budowa i przebudowa zatok autobusowych - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Miasto liczy, że ogłoszony przetarg uda się rozstrzygnąć jeszcze do końca bieżącego roku. Na wykonanie zadania wygrana firma będzie miała 20 miesięcy.

Muzeum Rzemiosła pokaże historię Józefa Cisowskiego

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Źródło: RZESZÓW: Powstanie wiadukt między Wyspiańskiego a Hoffmanowej. Przetarg już ogłoszony!