RZESZÓW: Powstanie mural związany z Tomaszem Stańko! Nowe malowidło pojawi się na ścianie budynku przy ul. Hetmańskiej 16

i

Autor: Materiały prasowe/ Estrada Rzeszowska

RZESZÓW: Powstanie mural Tomasza Stańko! Pojawi się na ścianie budynku przy ul. Hetmańskiej 16

2021-12-15 12:27

Mural Tomasza Stańko będzie nawiązywał do podarowanej jazzmanowi przez żonę w latach 80-tych grafiki. Prace nad nim mają zacząć się jeszcze dzisiaj. Uroczyste odsłonięcie nowego, street artowego dzieła w mieście zaplanowane jest w 2022 roku – w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy tych, którzy przespacerowali się już śladami rzeszowskich murali i graffiti i mają apetyt na więcej. Właśnie dzisiaj, jak zapowiada Estrada rzeszowska, zacząć mają się prace związane z powstaniem w mieście kolejnego, wielkoformatowego dzieła, o wymiarach 11x11 m. To związane będzie z postacią urodzonego w Rzeszowie, światowej sławy trębacza jazzowego i kompozytora - Tomasza Stańko. Nowy mural zaś wykonany zostanie na podstawie grafiki wykonanej przez żonę artysty, Joannę, którą żona podarowała muzykowi jeszcze w latach 80-tych. Mural zaś wymalują artyści z Good Looking Studio. Prace na Hetmańskiej zacząć mają się jeszcze dzisiaj. Uroczyste odsłonięcie muralu zaplanowane jest w 2022 roku – w 80. rocznicę urodzin artysty.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Będzie ekologiczniej i bezpieczniej! Z budynków wielorodzinnych znikną stare piece i piecyki

Kolejne upamiętnienie Tomasza Stańko

Mural to jeden z wielu elementów upamiętniających Tomasza Stańko i jego twórczość w stolicy Podkarpacia. Codziennie w samo południe na rzeszowskim Rynku rozbrzmiewa hejnał kompozycji jazzmana, co roku natomiast w sezonie letnim z inicjatywy Anny Stańko – córki muzyka, Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska przy współpracy z Fundacją imienia Tomasza Stańko organizuje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wydarzenie muzyczne, podczas którego w Rzeszowie można usłyszeć najlepszych polskich i zagranicznych artystów związanych ze Stańko lub inspirujących się jego twórczością- pisze Estrada Rzeszowska.

Posłuchaj, jak przebiega punkcja kręgosłupa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tworzenie ozdób świątecznych w duchu zero waste

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Źródło: RZESZÓW: Powstanie nowy mural. Będzie związany z Tomaszem Stańko!