RZESZÓW: Miasto szuka projektanta przebudowy ulicy Kwiatkowskiego!

2021-07-20 11:39 wk A.I
RZESZÓW: Miasto szuka projektanta przebudowy ulicy Kwiatkowskiego!
Autor: Pixabay.com

Magistrat po przygotowaniu koncepcji poszerzenia do czterech pasów ruchu jednej z najbardziej obciążonych ruchem ulic w mieście ogłosił właśnie postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej planowanej inwestycji. Zadaniem firmy, która wygra przetarg będzie stworzenie planu poszerzenia ulicy przy jak najmniejszej ingerencji w obecną zabudowę.

Koncepcja poszerzenie ulicy Kwiatkowskiego powstała w lutym. Miejski Zarząd Dróg pracował nad nią od połowy zeszłego roku. To właśnie na jej bazie powstać ma dokumentacja projektowa, która da odpowiedź na to, jak przebudowa będzie finalnie wyglądać oraz czy i ile wyburzeń w jej rejonie będzie konieczne. - Chcemy to zrobić tak, aby projektant dokładnie rozeznał się tam, gdzie można wybudować cztery pasy ruchu, żeby te cztery pasy powstały, natomiast tam, gdzie nie da się bez uniknięcia wyburzeń, żeby powstały wówczas po 3 pasy ruchu naprzemiennie, czyli raz z prawej, raz z lewej strony, jadąc od Rzeszowa - wyjaśnia Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Drzewo na Rynku zagrożone. Wczorajsza wichura ułamała jeden z konarów

Co poza drogą?

Poza nowymi pasami ruchu, projektant zająć ma się także m.in. chodnikami, ścieżkami rowerowymi, ciągami pieszo-jezdnymi, przystankami czy oświetleniem. Poszerzenie ulicy Kwiatkowskiego to jednak nie wszystko. Powstanie nowych pasów ruchu spowoduje także potrzebę przebudowy skrzyżowania Kwiatkowskiego z ulicą Strażacką, poprzez budowę dodatkowych prawo- czy lewoskrętów. Niewykluczona jest także przebudowa wylotu Kwiatkowskiego w kierunku Powstańców Warszawy.

Na oferty miasto czeka do 10-go sierpnia. Na wykonanie zadania wygrana firma będzie miała 14 miesięcy.

Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: RZESZÓW: Miasto szuka projektanta przebudowy ulicy Kwiatkowskiego!