RZESZÓW: Miasto kupiło cztery nowe mikrobusy. Skorzystają nich podopieczni domów dziecka oraz Domów Pomocy Społecznej

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

RZESZÓW: Miasto kupiło cztery mikrobusy. Skorzystają nich podopieczni domów dziecka oraz DPS-ów

2021-12-24 15:56

Miasto kupiło cztery mikrobusy. Nowe samochody mieszkańców placówek pomocowych dowozić będą m.in. na badania lekarskie oraz spotkania. Każdy z czterech nowych mikrobusów na pokład będzie mógł zabrać jednorazowo dziewięciu pasażerów, w tym jedną osobę na wózku inwalidzkim.

Nowe auta dotrzeć mają do Rzeszowa do końca marca przyszłego roku. To mikrobusy marki Ford Transit, które jednocześnie na swój pokład zabrać mogą dziewięciu pasażerów, w tym jednego, korzystającego z wózka inwalidzkiego. To oczywiście przez dostosowanie pojazdu do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Na zakup nowych aut rzeszowski magistrat dostał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowę w tej sprawie, prezydent miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek podpisał jeszcze we wrześniu.

CZYTAJ TAKŻE: Boguchwała: Lodowisko już gotowe. Czy będzie otwarte w święta?

Skorzysta z nich ponad 500 osób

- Otrzymaliśmy środki na bardzo ważny i potrzebny zakup. Chodzi o cztery pojazdy – mikrobusy, przystosowane do przewożenia osób z niepełnosprawnościami. Samochody będą wykorzystywane do przewozu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Domów dla Dziecka na badania lekarskie, a także np. na spotkania, do kina, teatru. Pomogą im w lepszym codziennym funkcjonowaniu– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Z nowych pojazdów skorzystają m.in. podopieczni Domów dla Dzieci „Mieszko” i „Dobrawa”, a także mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego, Powstańców Styczniowych i Załęskiej. Łącznie to ponad 540 osób.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

QUIZ. Jak dobrze znasz świąteczne hity? Last Christmas to nie wszystko! Komplet punktów w tym quizie to wyzwanie

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś prostego. Który utwór, grany przez rozgłośnie radiowe już w listopadzie, zwiastuje rychłe nadejście Bożego Narodzenia?
Źródło: RZESZÓW: Miasto kupiło cztery mikrobusy. Skorzystają nich podopieczni domów dziecka oraz DPS-ów