RZESZÓW: Magistrat buduje w mieście dwie nowe zawrotki

2021-11-08 15:54 wk A.I
RZESZÓW: Po sygnałach mieszkańców rzeszowski magistrat buduje w mieście dwie nowe zawrotki
Autor: Pixabay.com/ SplitShire

Rzeszowski Magistrat reaguje na prośby mieszkańców i buduje dwie nowe zawrotki. Pierwsza powstaje na alei Powstańców Warszawy w rejonie sklepu meblowego, druga na Armii Krajowej. Ta ostatnia będzie przede wszystkim ułatwieniem dla mieszkańców Słociny. Obydwie mają być gotowe najpóźniej do końca roku.

Z roku na rok w mieście pojawia się coraz więcej samochodów. Te, zwłaszcza w godzinach szczytu, skutecznie korkują główne rzeszowskie arterie. Nie brakuje też przyjezdnych, którzy w stolicy regionu maja do załatwienia różne sprawy. Nie znając miasta i układu ulic muszą „nadrabiać” kilometry by zawrócić na właściwy kierunek jazdy. To także z myślą o nich, ale przede wszystkim w oparciu o sygnały od mieszkańców, magistrat buduje w mieście dwie nowe zawrotki.

CZYTAJ TAKŻE: Święty Mikołaj z workiem prezentów pojawi się na rzeszowskim Rynku

Gdzie powstaną zawrotki?

Pierwsza powstaje na alei Powstańców Warszawy w rejonie sklepu meblowego. Skorzystają z niej przede wszystkim ci kierowcy, którzy do tej pory kierunek jazdy zmienić mogli dopiero na skrzyżowaniu alei Powstańców Warszawy z Sikorskiego i Armii Krajowej.

Druga zawrotka będzie ułatwieniem przede wszystkim dla mieszkańców Słociny. Ta powstaje na Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Krzyżanowskiego. Zadaniem obydwu jest upłynnienie ruchu i ułatwienie poruszania się po mieście. Gotowe maja być najpóźniej do końca roku. Kosztować będą miasto kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ruszają szkolenia dla kierowców na Torze Modlin

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: RZESZÓW: Magistrat buduje w mieście dwie nowe zawrotki