Rzeszów: Ktoś zatruł 16 drzew. Pójdą pod topór, ale miasto posadzi nowe

2021-08-06 14:52 af Arkadiusz Iskierka
Rzeszów: Ktoś zatruł 16 drzew. Pójdą pod topór, ale miasto posadzi nowe
Autor: Couleur

Ta sytuacja mocno nas zszokowała – to reakcja rzeszowskich urzędników na 16 zatrutych drzew. Te pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej znaleźli w rejonie garaży przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie. Ktoś wywiercił w nich otwory i wlewał w pnie trującą substancję. Teraz pójdą pod topór, ale miasto planuje posadzić nowe.

Pod topór ma pójść aż 16 drzew, w tym osiem modrzewi europejskich, sześć brzóz i po jednym: orzech włoski, oraz sosna zwyczajna. Dlaczego? Nieznany sprawca zrobił dziury w pniach drzew i wlał do nich środek chemiczny. Drzew niestety nie udało się uratować. Sprawa trafiła na policję, ale sprawcy do teraz nie udało się odnaleźć.

CZYTAJ TAKŻE: Wyprawka szkolna – ile wydamy w tym roku na podstawowe rzeczy?

Miasto posadzi dwa razy więcej drzew

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta Rzeszowa Zarząd Zieleni Miejskiej zawnioskował o wycięcie martwych drzew. Co prawda drzewa pójdą pod topór, ale miasto ma już na to plan – zastąpi je nowymi.

- Zasadzimy więcej niż szesnaście drzew. I tak pojawi się dziesięć nowych lip drobnolistnych, dziesięć klonów zwyczajnych oraz dziesięć grabów -wymienia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!

Krzewy i drzewa owocowe. Czy rozpoznasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Z tej rośliny zerwiesz...
winorośl
Źródło: Rzeszów: Ktoś zatruł 16 drzew. Pójdą pod topór, ale miasto posadzi nowe