RZESZÓW: Część ul. Jagiellońskiej będzie zamknięta od sierpnia! Staną tam parklety

2021-07-27 12:10 wk A.I
RZESZÓW: Część ul. Jagiellońskiej będzie zamknięta dla ruchu od 1-go sierpnia! Staną tam parklety
Autor: J. Rachwał

Zamknięcie ma potrwać miesiąc. Prezydent Konrad Fijołek chce pokazać mieszkańcom, jak może wyglądać centrum miasta wolne od samochodów. Zarząd Zieleni Miejskiej na wyłączonym z ruchu odcinku poustawia parklety, czyli nieduże miejsca do odpoczynku, z siedziskami i zielenią, podobne do tych, które stoją na Rynku.

Na polecenie prezydenta Konrada Fijołka, rzeszowscy urzędnicy na cały sierpień zamkną dla ruchu samochodowego część ulicy Jagiellońskiej. Chodzi o odcinek między ulicą 3-go Maja a ulica Zygmuntowską, gdzie testowo stworzona zostanie kolejna w mieście, wolna od aut, strefa przyjazna mieszkańcom. Tą przygotuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy sposób oszustów! Uwaga na SMS-y o nieopłaconym zaległym podatku!

Na Jagiellońskiej pojawią się parklety

Na ul. Jagiellońskiej pani dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej rozstawi miejsca do siedzenia w stylu parkletowym. Tak, abyśmy sobie wszyscy, na razie testowo, uświadomili jak może być fajnie, jak może być przyjemnie w centrum miasta, kiedy pojawią się zamiast samochodów miejsca do wspólnego spędzania czasu - mówił podczas, podsumowującej pierwszy miesiąc prezydentury, konferencji prasowej, Konrad Fijołek.

Na parklety, w tym roku w miejskim budżecie zarezerwowana jest kwota około 300 tysięcy złotych. Przypomnijmy, pierwsze poszerzenie strefy pieszej przez nowego włodarza dotyczyło części ul. Mickiewicza oraz części ul. Joselewicza, do skrzyżowania z ul. Przesmyk.

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: RZESZÓW: Część ul. Jagiellońskiej będzie zamknięta od sierpnia! Staną tam parklety