RZESZÓW: Cmentarz na Wilkowyi będzie rozbudowany!

2022-05-16 15:15 wk A.I
RZESZÓW: Cmentarz na Wilkowyi będzie rozbudowany
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Do końca roku gotowy ma być projekt budowlany, który zakłada powiększenie obszaru obecnej nekropolii o kolejne około 8 ha terenu w kierunku północnym. W najbliższym czasie miasto rozpocząć ma przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery.

Cmentarz na Wilkowyi jest największą nekropolią w mieście. Od 1972 pochowanych zostało na nim już ponad 30 tysięcy osób, rocznie organizowanych jest tam około 800 pogrzebów. Aktualnie, na terenie cmentarza, obok rozbudowanej kaplicy działa spopielarnia zwłok, kilka lat temu zaś, w jego centralnej części,wybudowane zostało kolumbarium i pola urnowe. Teraz planowana jest rozbudowa cmentarza, która zapewnić ma pochówek dla zmarłych przez kolejnych kilkanaście lat.

Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie

Projekt budowy do końca tego roku

- Będziemy sukcesywnie budować kolejne części cmentarza, który rozrośnie się w kierunku ul. Polnej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaplanowana jest także nowa droga, która doprowadzi do kolejnego wejścia na cmentarz – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią.

Miasto zaś w najbliższym czasie rozpocząć ma przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery. Do wybudowania jest tam m.in. wodociąg i nowe alejki, wyznaczone ma zostać też miejsce na kolejne kolumbarium. Projekt budowlany ma być gotowy do końca roku.

Źródło: RZESZÓW: Cmentarz na Wilkowyi będzie rozbudowany!