RZESZÓW. Bon żłobkowy możliwy już od września. Co to takiego?

i

Autor: pixabay

RZESZÓW. Bon żłobkowy możliwy już od września. Co to takiego?

2021-08-19 15:08

300 złotych na każde dziecko w prywatnym żłobku? To możliwe. Taki bon planuje wprowadzić rzeszowski ratusz. W ten sposób urzędnicy chcą pomóc tym rodzicom, którzy oddają swoje pociechy do prywatnych placówek. Tych na terenie Rzeszowa jest ponad 300. Dla porównania miejskich żłobków jest jedynie 10. 11 placówka we wrześniu zostanie otworzona przy ul. Iwonickiej.

Bon żłobkowy będzie wsparciem zarówno dla rodziców, którzy chcą być aktywni zawodowo jak i dla niepublicznych żłobków działających na terenie Rzeszowa. - Wprowadzenie takiego bonu było jednym z projektów, które zapowiedziałem podczas kampanii wyborczej. I ten projekt, dzięki dużemu zaangażowaniu mojej zastępczyni – Krystyny Stachowskiej, jest już gotowy. Proponujemy wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście - napisał na swoim facebookowym profilu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Takie dofinansowanie rodzice lub opiekunowie otrzymają na każde dziecko, które uczęszcza do prywatnego żłobka. Pod uwagę nie będą brane dochody rodziców ani opłaty żłobkowe.

CZYTAJ TAKŻE: W Rzeszowie szykuje się niezła ROCKOWA impreza. Nie może was zabraknąć!

Bon żłobkowy możliwy już we wrześniu!

Projekt uchwały w sprawie bonu żłobkowego jest już gotowy. Kolejny ruch należy do rzeszowskich radnych.

- Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia w Rzeszowie bonu żłobkowego będzie dyskutowany podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Jeśli zyska akceptację to bon zacznie obowiązywać od września - czytamy dalej na profilu prezydenta Rzeszowa.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Jak podała Polska Agencja Prasowa, niepubliczne żłobki w Sosnowcu oferują obecnie 762 miejsca, a publiczne - 546, przy czym z początkiem przyszłego roku ma ich być już blisko 600.
Źródło: RZESZÓW. Bon żłobkowy możliwy już od września. Co to takiego?