RZESZÓW. Będzie ekologiczniej i bezpieczniej! Z budynków wielorodzinnych znikną stare piece i piecyki

2021-12-14 15:20 af A.I
RZESZÓW. Będzie ekologiczniej i bezpieczniej. Z budynków wielorodzinnych znikną stare piece i piecyki
Autor: Urząd Miasta Rzeszowa/Grzegorz Bukała

Będzie ekologiczniej i bezpieczniej. Rzeszowski MZBM zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych. Wśród nich znalazła się kamienica przy ul. PCK 4. Wymiana pochłonie 143 tys. złotych, z czego ponad 80 procent pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.

Wśród budynków, z których usunięte zostaną stare piece, jest kamienica przy ul. PCK 4. Mieszkający tam rzeszowianie skarżą się na to, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Chcą zmian. W miniony poniedziałek kamienicę przy PCK 4 odwiedził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Wyślij „Re-Paczkę”!

Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

- Na miejscu był ze mną Roman Szczepanek, prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. I dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”. W ramach tego programu budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Koszt tej modernizacji to 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Piece kaflowe i piecyki znikną z PCK 4 do sierpnia 2022 roku – mówi prezydent Konrad Fijołek.

MZBM korzystając z programu zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe z 18 budynków.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Sonda
Czy przez smog Twój organizm czuje się gorzej?
Źródło: RZESZÓW. Będzie ekologiczniej i bezpieczniej! Z budynków wielorodzinnych znikną stare piece i piecyki