RZESZÓW: „Atrakcje na wakacje”. Co w najbliższy weekend dla mieszkańców szykuje miasto?

2021-07-08 15:13 wk A.I
RZESZÓW: „Atrakcje na wakacje”. Co w najbliższy weekend dla mieszkańców szykuje miasto?
Autor: W. Kasza

"Co w najbliższy weekend dla mieszkańców szykuje miasto? Sporo będzie się działo. Coś dla siebie znajdą miłośnicy rowerów, a także jazzowych brzmień. Nie zabraknie też propozycji dla rodzin z dziećmi. Wszystko w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”, która przewiduje ogółem ponad 250 wydarzeń w czasie tegorocznych letnich ferii.

Co robić w weekend w Rzeszowie?

Akcja „Atrakcje na wakacje” to ogółem ponad 250 wydarzeń, które w czasie wolnym od szkoły będą odbywać się na terenie miasta. Pierwszy imprezowy weekend już za nami, przed nami kolejny, równie ciekawy.

W sobotę w planie jest m.in. spektakl polisensoryczny„Wiosenna Łąka” połączony z zajęciami plastycznymi dla dzieci (ul. Hanasiewicza) oraz druga edycja Family Day. W ramach atrakcji na rzeszowskich Bulwarach przewidziano np. warsztaty malowania na wodzie, zdobienia kamieni, warsztaty taneczne, nauki gry na bębnach oraz strefę gier XXL. Będzie też coś dla miłośników bajek- w Letnim Ogródku Kulturalnym przy Rzeszowskim Inkubatorze Kultury zaprezentowana zostanie piaskowa wersja “Alicji w Krainie Czarów”. Początek przedstawienia po 21.

W niedzielę zaś w Osiedlowym Klubie Kultury „Akwarium”przy ul. Pułaskiego 3 odbędzie się Festiwal gier planszowych pod hasłem „W poszukiwaniu inspiracji”. Na osiedlu Mieszka I zaś zaplanowana jest Teatralna Gra Miejska, na osiedlu Załęże Wakacyjna Akademia Smyka.

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

Będą też imprezy dwudniowe

Pierwszą z nich jest Rzeszów Bike Festiwal. Spośród wielu atrakcji zaplanowanych w ramach wydarzenia wymienić należy m.in. Dirt Jumping, Strefę Zabaw dla dzieci, Rowerowy Rajd i rowerowy zawody w Parku Sybiraków. Nie zabraknie też propozycji dla miłośników adrenaliny- w niedzielę zaplanowane jest Szosowe Kryterium Uliczne. Dokładny rozkład jazdy imprezy znajdziecie pod adresem: rzeszowbikefestival.pl. Szykujcie dwa kółka, będzie się działo!

Weekend 10-11 lipca zapowiada się nie tylko rowerowo, ale także jazzowo. W sobotę i niedzielę rzeszowianie oraz turyści, którzy pojawią się w mieście wzniosą urodzinowy toast dla pochodzącego z Rzeszowa muzyka, Tomasza Stańko. Jubileuszowa impreza odbędzie się w sobotę w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie premierowo zagra projekt Skubisz Lemańczyk Cooperation. W niedzielę zaś urodziny przeniesione będą na dziedziniec Zamku Lubomirskich.

Dla mieszkańców zagra wtedy wspólnie ze swoim kwartetem Ambrose Akinmusire. Jedenastego lipca zaprezentuje się również duet Dąbrowski feat. Młynarski, który wykona specjalny projekt na jazzowe combo i elektronikę. Początek koncertu o godzinie 19. W planie imprezy jest także odegranie na żywo hejnału rzeszowskiego, stworzonego osobiście przez Tomasza Stańko.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: RZESZÓW: „Atrakcje na wakacje”. Co w najbliższy weekend dla mieszkańców szykuje miasto?