RZESZÓW: 9. PKO Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia! SPRAWDŹ

i

Autor: Pixabay

RZESZÓW: 9. PKO Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia! SPRAWDŹ

2021-11-11 7:30

O godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje tegoroczny, 9. PKO Bieg Niepodległości. Zawodnicy pobiegną ulicami miasta oraz bulwarami nad Wisłokiem i zalewem. W związku z biegiem w Rzeszowie będą utrudnienia! Gdzie wystąpią?

W odróżnieniu od maratonu, który w październiku rozegrano wyłącznie na bulwarach, tym razem trasa została wytyczona także poza terenami zielonymi nad rzeką. Uczestnicy biegu będą startować w trzech turach z rzeszowskiego Rynku. Pierwsza grupa rozpocznie rywalizację o godz. 11:11. Kolejne o godz. 11:14 i 11:17.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów. Ruszyła akcja „Stop Oszustom”. Wspólne działania ratusza i policji

9. PKO Bieg Niepodległości. Trasa

Trasa biegu prowadzi przez ulice Kościuszki, pl. Farny, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich i Hetmańską do promenady nad zalewem, którą uczestnicy dobiegną do Lisiej Góry. Stąd wrócą wzdłuż Wisłoka do ul. Szopena, następnie aleją Lubomirskich, ul. 3 Maja i Kościuszki pobiegną do mety w Rynku.

Do tej pory do zawodów zgłosiło się już 1600 osób. Wśród nich wytrawni biegacze, na czele z Mariuszem Giżyńskim i Damianem Kabatem, tegorocznym Mistrzem Polski w półmaratonie. Organizatorzy szacują, że liczba uczestników jeszcze wzrośnie, bo 100 pakietów startowych wciąż czeka na zawodników w biurze zawodów.

35 osób pobiegnie na końcu stawki niosąc przez całą trasę potężną flagę Polski. Pozostali uczestnicy ubrani w białe lub czerwone koszulki stworzą natomiast „żywą flagę”.

9. PKO Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia!

W związku z biegiem 11 listopada w godz. ok. 10:00 –12:45 zamknięta będzie ul. Hetmańska, natomiast w ciągu ulicy Szopena, pl. Śreniawitów oraz alei Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpi czasowe zatrzymanie lub znaczne spowolnienie ruchu. Autobusy kursujące normalnie ulicą Hetmańską zostaną skierowane na trasę objazdową przez ulicę Podwisłocze.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Źródło: RZESZÓW: 9. PKO Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia! SPRAWDŹ