ROPCZYCE: Zalała jego mieszkanie, a on wezwał do niej pomoc

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Ropczyce

ROPCZYCE: Sąsiadka zalała jego mieszkanie. Wezwał policję i uratował jej życie

2021-11-15 14:10

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach odebrali zgłoszenie z ul. Udzieli o cierpiącej na przewlekłą chorobę kobiecie. Po tym, jak 40-latka zalała wodą mieszkanie zgłaszającego i nie otwierała drzwi, mężczyzna zaczął podejrzewać, że kobiecie mogło stać się coś złego.

Do nietypowej interwencji ropczyckich mundurowych doszło jeszcze w piątek. Dyżurny ropczyckiej komendy po godzinie 9 odebrał zgłoszenie dotyczące zalania jednego z mieszkań przy ul. Udzieli. Zgłaszający zdarzenie mężczyzna poinformował policjantów, że właścicielka lokalu nie otwiera drzwi, a jest osobą chorą, mającą poważne problemy ze zdrowiem.

Kobieta leżała na łóżku

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Pomimo podjętych prób, kobieta nie odpowiadała na pukanie do drzwi i nie reagowała na wołanie funkcjonariuszy. W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie kobiety jest zagrożone, funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Z pomocą strażaków, zostały otworzone drzwi wejściowe - informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Na miejscu okazało się, że kontakt z leżącą na łóżku kobietą jest utrudniony, co więcej 40-latka wymaga także natychmiastowej pomocy medycznej. Została przetransportowana do szpitala.

Nowy mural na bydgoskim Błoniu. Powstał ze specjalnych farb
Sonda
Czy jeździsz autem zasilanym LPG?
Źródło: ROPCZYCE: Sąsiadka zalała jego mieszkanie. Wezwał policję i uratował jej życie