Rockowa Noc 2022. Młode kapele mogą już wysyłać zgłoszenia do festiwalowego konkursu!

2022-05-11 15:32 wk A.I
Rockowa Noc 2022. Młode kapele mogą już wysyłać zgłoszenia do festiwalowego konkursu!
Autor: Unsplash.com/ Vishnu R nair

Siedemnasta edycja Rockowej Nocy zaplanowana jest w stolicy regionu 27 i 28 sierpnia. Dla miłośników mocniejszego grania zapowiada się dwudniowa impreza, podczas której będzie można posłuchać gwiazd polskiej sceny muzycznej. Będzie też występ zwycięzcy festiwalowego konkursu dla młodych kapel.

Koniec sierpnia w Rzeszowie zapowiada się pod znakiem mocniejszych brzmień. Rzeszowską imprezę swoją obecnością zaszczycą gwiazdy polskiej sceny rockowej, zagrają też zwycięzcy dorocznego przeglądu młodych kapel. Nie posiadające kontraktów z wytwórniami młode zespoły zgłoszenia do konkurs mogą już przesyłać. Spośród nich jury wybierze finałową szóstkę, która powalczy o nagrody, prezentując w konkursie dwa utwory własne i jeden Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout.

- Zgłoszenie polega na wysłaniu na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl w terminie do 31 lipca wypełnionego formularza konkursowego, dostępnego na stronie Rockowej Nocy w zakładce Konkurs, wraz z dwoma utworami własnego autorstwa. O udziale w festiwalowym przeglądzie decyduje jury konkursowe, które o swojej decyzji poinformuje zespoły w terminie do 16 sierpnia. - wyjaśnia dyrektor Estrady Rzeszowskiej, Marcin Dziedzic.

Doda wyda na Marylę Rodowicz 30 tys. zł? Nie uwierzycie, na jaki pomysł wpadła!

Rockowa Noc 2022. Co można wygrać?

Do wygrania, poza nagrodą pieniężną, jest także statuetka pochodzącego z Podkarpacia „ojca polskiego bluesa” oraz 36 godzin nagrań z realizatorem dźwięku w profesjonalnym Estrada Studio. - Zwycięzca zagra też swój koncert podczas drugiego dnia festiwalu. Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout- dodaje Dziedzic.

Która z polskich gwiazd wystąpi podczas Rockowej Nocy - jeszcze nie wiadomo. Organizatorzy nie zdradzają także w którym miejscu Rockowa Noc 2022 się odbędzie. Wiadomo jednak tyle, że nie będą to ani Bulwary ani okolice Lisiej Góry.

Źródło: Rockowa Noc 2022 w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal pod koniec sierpnia!