REGION: Znów upalnie i znów burzowo. Spodziewany grad i silny wiatr nawet do 100 km/h!

2021-07-15 11:39 wk A.I

W regionie znów będzie upalnie i znów burzowo! Mieszkańcy Podkarpacia liczyć muszą się dzisiaj nie tylko z wysoką temperaturą, która podskoczyć może gdzieniegdzie nawet do 33 stopni Celsjusza, ale także z gwałtownymi burzami z gradem. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr. Ten może osiągać nawet 100 km/h!

Nie odpoczniemy od niespokojnej aury. Także na czwartek synoptycy IMGW wydali dla Podkarpacia dwa kolejne alerty pogodowe- obydwa pomarańczowe, czyli II-go stopnia. Pierwszy dotyczy oczywiście wysokiej temperatury, która nadal będzie nam towarzyszyć. Niewykluczone, że także w czwartek, słupki rtęci w niektórych miejscach podskoczą do 33 kreski.

Pamiętajcie więc, by przed wyjściem z domu spakować do torebki lub plecaka zapas wody oraz krem z filtrem. Przyda się też nakrycie głowy - to pozwoli uniknąć udaru. Przy takiej temperaturze, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, zalecane jest zostanie w domu. Nie zapomnijcie też o chłodnej wodzie dla swoich czworonogów i parasolach, bo może być burzowo!

CZYTAJ TAKŻE: Płonie Syberia! Potężne pożary pustoszą Jakucję [WIDEO]

Alert II stopnia przed burzami!

Drugi alert wydany dla regionu dotyczy burz z gradem. Pierwsze mają się pojawić nad Podkarpaciem już około godziny 13.00. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr - ten według szacunków synoptyków może rozpędzić się chwilami nawet do 100 km/h. Uważajcie więc na siebie, bo nawałnice będą towarzyszyć nam dzisiaj aż do późnej nocy.

Tajemnicze zwierzę pod Wrocławiem
Drogowskazy: aseksualność czyli czwarta orientacja. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: REGION: Znów upalnie i znów burzowo. Spodziewany grad i silny wiatr nawet do 100 km/h!