Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!

i

Autor: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!

2021-08-30 15:14

Po szczepienie do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zgłosiła się Pani Maria Hołodia. Kobieta ma 102 lata! Jak sama powiedziała, zdecydowała się na taki ruch, bo chce bezpiecznie spotykać się ze znajomymi! Choć sama rzadko wychodzi z domu, jest często odwiedzana przez swoich przyjaciół!

Jak czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu szczepienie odbyło się 27 sierpnia w mieszkaniu pani Marii. Zaszczepiona została preparatem firmy Johnson&Johnson. - Pani Maria w kwietniu tego roku skończyła 102 lata. Jest najstarszą pacjentką zaszczepioną przez personel Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, a być może w ogóle najstarszą osobą z Przemyśla, która przyjęła szczepionkę – informuje Paweł Bugira rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Pożar mieszkania w bloku na Podwisłoczu! AKTUALIZACJA [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zaszczepiła się, bo chce widywać znajomych!

Mimo swojego wieku, kobieta jest w dobrej kondycji. Jeszcze dwa lata temu samodzielnie wychodziła na spacery, ale obecnie ma już problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Nie przeszkodziło jej to, żeby wziąć udział w głosowaniu w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku.

Pani Maria cały czas utrzymuje też kontakty towarzyskie. Choć sama już nie wychodzi w odwiedziny, często jest odwiedzana przez swoich znajomych. Jak przyznaje, to była inspiracja do tego, żeby się zaszczepić. – Chcę być zdrowa i chcę, żeby inni byli zdrowi. Moi znajomi się zaszczepili. Chcę się z nimi bezpiecznie spotykać – mówi kobieta, cytowana w komunikacie szpitala.

Nowe specjalistyczne radiowozy. Każdy za ponad 460 tys. zł
Źródło: Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!