Prędkość jest nadal dominującą przyczyną tragedii na drodze. Podkarpacka policja apeluje o bezpieczny powrót z wakacji!

i

Autor: Pixabay.com

Prędkość przyczyną tragedii na drodze. Podkarpacka policja apeluje o bezpieczny powrót z wakacji!

2021-08-30 12:07

Podkarpaccy policjanci przypominają, że prędkość to dominująca przyczyna tragedii na drodze! Dlatego warto zaplanować wcześniej trasę podróży, biorąc przy tym pod uwagę pogodę oraz ewentualne utrudnienia na drodze. Unikać należy również wyprzedzania, zwłaszcza długiej kolumny pojazdów. Apel do kierowców o bezpieczny powrót z wakacji!

Każdy kierowca, wsiadając do samochodu, powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie - przypomina mieszkańcom regionu podkarpacka policja. Ci, którzy powrót z wypoczynku mają jeszcze przed sobą, przed wyruszeniem w drogę, powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając warunki pogodowe oraz ewentualne utrudnienia w ruchu. - Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali bezpiecznie. Unikajmy zbędnego wyprzedzania, zwłaszcza w czasie jazdy w długiej kolumnie pojazdów. Staje się ono z reguły bezcelowe - mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: ŁAŃCUT: Przeleciał osobówką nad rondem. Kierowca twierdzi, że go nie zauważył

Bezpiecznie wróćmy z wakacji!

Za kółko wsiadać należy wypoczętym i wyspanym. Zmęczenie może osłabiać refleks kierowcy i jego koncentrację - to zaś może doprowadzić nie tylko do wypadku, ale także do tragedii na drodze. W przypadku wątpliwości dotyczących autokaru wiozącego dzieci i młodzież, potrzebę skontrolowania pojazdu i kierowcy należy zgłosić policji.

Co powinien umieć trzylatek idący do przedszkola?
Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Prędkość przyczyną tragedii na drodze. Podkarpacka policja apeluje o bezpieczny powrót z wakacji!