Pożar domu w Mrowli: W budynek uderzył piorun! Pożar gasiło 34 strażaków

2021-07-13 12:38 wk A.I
PODKARPACKIE: Pożar domu w Mrowli! W budynek uderzył piorun!
Autor: OSP Świlcza

Pożar domu w Mrowli, w który uderzył piorun. To od niego zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Na miejscu pracowało łącznie 34 ratowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Łącznie w powiecie w związku z burzami rzeszowscy strażacy interweniowali 9 razy, w regionie 35. Najwięcej pracy mieli w powiatach sanockim i rzeszowskim.

Syrenę alarmową strażacy usłyszeli w poniedziałek po godzinie 17, kiedy przez powiat przetaczała się gwałtowna burza. Dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków mieszkalnych w Mrowli, na terenie przysiołka Otoka. Od uderzenia pioruna zapaliła się drewniana konstrukcja dachu wraz z poszyciem.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Turyści zostawili po sobie śmieci. „Koszy nie ma i nie będzie”

Pożar gasiło łącznie 34 ratowników

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały służby. Jak informuje Kinga Styrczula z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie - Wysłane zostały 2 zastępy PSP, 6 zastępów OSP, łącznie w sile 34 ratowników. Na miejscu była także policja i Pogotowie Energetyczne. Po odłączeniu przyłącza energetycznego prądu, rozpoczęto dogaszanie pożaru, oddymiono przestrzeń poprzez usunięcie arkusza blachy w poszyciu, sprawdzono dokładnie pogorzelisko i rozpoczęto ewakuację części mienia - informuje.

Nikomu nic się nie stało. Łącznie w powiecie w związku z burzami rzeszowscy strażacy interweniowali 9 razy, w regionie 35. Najwięcej pracy mieli w powiatach sanockim i rzeszowskim. Interwencje dotyczyły przede wszystkim usuwania powalonych drzew oraz wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Pożar domu w Mrowli: W budynek uderzył piorun! Pożar gasiło 34 strażaków