Poruzmienie Jarosława Gowina wybrało kandydata na prezydenta Rzeszowa. Kim jest nowy kandydat?

2021-03-22 14:08 A.I PAP
Rzeszów
Autor: max_gloin/Pixabay.com Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8 mln zł do wydania! Od 5-go lipca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły

Kandydatem na prezydenta Rzeszowa z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina został Waldemar Kotula. O wyborze kandydata poinformował Stanisław Kruczek, lider ugrupowania na Podkarpaciu. - Wszystkie sprawy mieszkańców są mu doskonale znane – zapewniał Kruczek.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na rzeszowskim rynku Stanisław Kruczek przypomniał, że o kandydaturę w przedterminowych wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa walczyło dwóch kandydatów. W wewnętrznych prawyborach wybrany został Waldemar Kotula. Jego kontrkandydatem był Arkadiusz Opoń.

- W naszym ugrupowaniu nie było nominacji centralnych, odgórnych. Tylko sami członkowie Porozumienia Jarosława Gowina z całego Podkarpacia wybrali kandydata – powiedział Kruczek.

Jak podaje PAP prawybory zostały przeprowadzone w niedzielę. Jak zapewnił Kruczek, głosowanie odbywało się w sposób bezpieczny. Lider podkarpackich struktur Porozumienia powiedział o kandydacie, że od pokoleń związany jest z Rzeszowem.

Jest mieszkańcem tego miasta, skończył tu szkołę średnią, Politechnikę Rzeszowską, jest po studiach doktoranckich, jest informatykiem z wykształcenia. Jest też dwie kadencje radnym Rzeszowa, dlatego wszystkie sprawy mieszkańców są mu doskonale znane – zapewnił Kruczek.

Desperat skoczył z mostu

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?