Policyjny dron już namierza piratów drogowych! Posypały się pierwsze mandaty

2021-06-08 15:07 af Arkadiusz Iskierka
Policyjny dron już w akcji! Posypały się pierwsze mandaty i punkty karne
Autor: policja podkarpacka

Policyjny dron już w akcji! To właśnie jego kamera zarejestrowała wykroczenia 24-latka z powiatu strzyżowskiego. Młody kierowca jadąc krajową „dziewiętnastką” wyprzedzał auta na podwójnej ciągłej i jechał za szybko. Mundurowi, który monitorowali jezdnię od razu wyłapali pirata drogowego, a informacje o popełnionym wykroczeniu przekazali najbliższemu patrolowali. I tak młody kierowca wpadł w ręce policji.

W miniony piątek, na terenie powiatu strzyżowskiego, policjanci ruchu drogowego z góry monitorowali kierowców jadących krajową "dziewiętnastką".

- Kamera drona zarejestrowała wykroczenie popełnione w ruchu drogowym. Kierujący fordem mondeo nie zastosował się do znaku P-4 i wyprzedzał inny samochód na podwójnej linii ciągłej. Policjanci, obsługujący bezzałogowy statek powietrzny, przekazali informacje o popełnionym wykroczeniu najbliższemu patrolowi - informują podkarpaccy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Na Piłsudskiego doszczętnie spłonęło auto. Kierowcy nic się nie stało [ZDJĘCIA]

Dron namierzył kierowcę, a patrol policji go zatrzymał

Mundurowi informacje o popełnionym wykroczeniu przekazali najbliższemu patrolowali.  Funkcjonariusze, którzy tego dnia pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, pojechali za fordem i dokonali pomiaru jego prędkości.

- 24-latek, kierujący mondeo, przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h, jechał z prędkością 137 km/h - informują mundurowi.

I tak młody kierowca wpadł w ręce policji. 24-latek został ukarany dwoma mandatami na 600 złotych i 13 punktami karnymi.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Źródło: Policyjny dron już namierza piratów drogowych! Posypały się pierwsze mandaty