PODKARPACKIE: Zmiany na polsko-słowackiej granicy. Sprawdź zanim pojedziesz!

2021-07-08 12:44 wk A.I
PODKARPACKIE: Zmiany na polsko-słowackiej granicy. Sprawdź zanim pojedziesz!
Autor: Materiały prasowe/ BiOSG

Zmiany na polsko-słowackiej granicy zostały wprowadzone w poniedziałek, 5-go lipca, po godzinie 19.00. Do torby, torebki lub plecaka koniecznie trzeba zapakować dokumenty dotyczące szczepienia lub bycia ozdrowieńcem, co nie było konieczne jeszcze chwilę temu.

Mieszkańcom Podkarpacia przypominamy o zmianach, które od poniedziałku obowiązują po przekroczeniu granicy ze Słowacją - obywatele Polski będą poddawani wzmożonym kontrolom prowadzonym przez słowackie służby sanitarne. Obywatele Polski podróżujący na Słowację lub tranzytem przez Słowację muszą mieć ze sobą odpowiednie dokumenty, które trzeba okazać podczas kontroli. - Co do zasady - na Słowacji kwarantannie nie podlegają osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu na Covid-19 - mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

CZYTAJ TAKŻE: Kaźmierczak, Stachowska i Urbanik! Znamy nazwiska zastępców prezydenta Rzeszowa

Sprawdź dokumenty przed wyjazdem!

Przed wyjazdem warto sprawdzić też ważność pozostałych dokumentów, jak dowód osobisty czy paszport. Po powrocie do kraju kwarantannie nie będą podlegać ci Polacy, którzy okażą zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie przeciwko Covid-19 lub status ozdrowieńca. W naszym regionie granicę ze Słowacją przekroczyć można samochodem jedynie w Barwinku. Czynne jest także przejście kolejowe Łupków-Palota. Zamknięte zostały szlaki komunikacyjne Radoszyce-Palota oraz Ożenna-Nižná Polianka.

Webinar Murator FINANSE - kredyt na dom
Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: PODKARPACKIE: Zmiany na polsko-słowackiej granicy. Sprawdź zanim pojedziesz!