PODKARPACKIE. Wyjazd dla dzieci do uzdrowiska możliwy w wakacje. Gdzie są wolne miejsca?

2021-06-17 12:06 af A.I
PODKARPACKIE. Wyjazd dla dzieci do uzdrowiska możliwy jeszcze na tych wakacjach
Autor: pixabay

Uzdrowisko dla dzieci możliwe jeszcze na tych wakacjach! Dzieci z Podkarpacia na takie leczenie mogą wyjechać do siedmiu miejscowości w kraju. Ale trzeba się spieszyć, bo aby wyjazd był możliwy, skierowanie od lekarza do podkarpackiego oddziału NFZ należy dostarczyć jak najszybciej. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

Podkarpacki NFZ zaprasza na uzdrowiskowe leczenie dzieci do 9 miejscowości w kraju. Skierowanie wystawione przez lekarza i dostarczone w najbliższym czasie, może być jeszcze zrealizowane podczas zbliżających się wakacji. Te wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego – również lekarz rodzinny, biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta i brak przeciwwskazań do tego typu leczenia. Wystawione skierowane należy w ciągu 30 dni od jego wystawienia przez lekarza przesłać lub dostarczyć do Oddziału Funduszu.

 - Mimo że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapewnia kierowania swoich ubezpieczonych do wybranych przez nich uzdrowisk oraz w wybranych terminach, liczba wolnych miejsc pozwala kierować małych pacjentów na leczenie podczas zbliżających się wakacji. Miejsce określane przez lekarz specjalistę w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej dokonującego aprobaty skierowania może być wyznaczone w oparciu o kryterium wiekowe spośród 9 miejscowości w Polsce - informuje Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ.

CZYTAJ TAKŻE: Imiona, które gwarantują sukces i sławę. Ich posiadacze są bogaczami!

Lista miejscowości, w których są wolne miejsca

Sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe dla dzieci pod opieką osoby dorosłej od 3 do 6 roku życia. Pobyt trwa 21 dni i jest dla dzieci bezpłatny, opiekun dziecka ponosi zaś pełny koszt pobytu według cennika zakładu lecznictwa uzdrowiskowego. Dostępne miejsca w:

  •  Rymanowie
  •  Rabce
  •  Dąbkach
  •  Szczawnicy

Szpitalne leczenie uzdrowiskowe dla dzieci od 3 do 18 roku życia. Pobyt trwa 27 dni i jest bezpłatny, a uzdrowisko zapewnia naukę w ramach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, jeśli wyjazd jest w roku szkolnym. Dostępne miejsca w:

  • Rymanowie
  • Rabce
  • Kołobrzegu
  • Kudowie
  • Ciechocinku
Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Źródło: PODKARPACKIE. Wyjazd dla dzieci do uzdrowiska możliwy w wakacje. Gdzie są wolne miejsca?