PODKARPACKIE: Upalnie w regionie aż do czwartku. Dziś znów może zagrzmieć!

2021-07-13 10:52 wk A.I
PODKARPACKIE: Upalnie w regionie aż do czwartku. Dziś znów może zagrzmieć!
Autor: Pixabay.com

Synoptycy IMGW wydali dla Podkarpacia kolejny alert II-go stopnia, w którym ostrzegają mieszkańców przed wysokimi temperaturami. Przydadzą się kremy z filtrem, nakrycia głowy i woda, bo w ciągu dnia na termometrach zobaczymy w niektórych miejscach nawet 33 stopnie. Taka aura sprzyjać będzie także burzom.

Są kolejne alerty pogodowe dla Podkarpacia. Podobnie jak poniedziałek, także wtorek zapowiada się w regionie upalnie i burzowo. Te ostatnie prognozowane są we wszystkich powiatach od południa aż do wieczora. Lokalnie spodziewany jest też grad. Pamiętajcie więc, by nie parkować pod drzewami i nie szukać przed nimi schronienia przed deszczem i piorunami. Strażacy minioną dobę podsumowali pod kątem interwencji związanych z burzami podkarpaccy strażacy. Tych było 35 - najwięcej w powiatach sanockim i rzeszowskim. Strażacy pomagali mieszkańcom przede wszystkim w wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń oraz usuwaniu powalonych drzew. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Turyści zostawili po sobie śmieci. „Koszy nie ma i nie będzie”

Będzie upalnie aż do czwartku!

Upał zostanie z nami według prognoz aż do czwartku. Tym samym jeszcze przez najbliższe dni trzeba będzie pamiętać przed wyjściem z domu o zapasie wody i nakryciu głowy, a także o kremach z filtrem. Przy takiej temperaturze nie trudno o udar i poparzenia słoneczne. Wypoczywając nad wodą pamiętajcie, by nie wchodzić do basenu czy akwenu będąc rozgrzanym. Warto najpierw schłodzić ciało, by uniknąć szoku termicznego. Nie przeceniajmy też naszych umiejętności jako pływacy, korzystajmy tylko ze sprawdzonych kąpielisk, strzeżonych przez ratowników.

Posłuchaj o zaletach medytacji i wypróbuj proste ćwiczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: PODKARPACKIE: Upalnie w regionie aż do czwartku. Dziś znów może zagrzmieć!