PODKARPACKIE: Szczepionki będą zrzucane z samolotów i wykładane ręcznie. We wrześniu kolejne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACKIE: Szczepionki będą zrzucane z samolotów! We wrześniu szczepienie lisów

2021-08-30 14:40

Szczepionki będą zrzucane z samolotów, ale też wykładane ręcznie. Chodzi o akcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, która zapowiedziana jest między 9 a 18 września. Co ważne, szczepionek nie należy dotykać ani podnosić, kontakt z płynem ukrytym w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.

Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynna szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy - pisze w swoim komunikacie Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Janusz Ciołek. Przynęt nie należy podnosić ani przenosić, dotknięte przez człowieka nie będą przyjmowane przez lisy! 

CZYTAJ TAKŻE: Czy to już jesień? Deszczowa i zimna końcówka sierpnia! [PROGNOZA POGODY]

Dotknąłeś szczepionki dla lisów? Co zrobić?

Jeśli jednak doszło już do kontaktu z przynętą, miejsca te należy dokładnie przemyć wodą z mydłem. W przypadku zaś kontaktu z płynem zawartym w pojemniku, wymaga jest konsultacja medyczna. Akcja będzie trwała od 9 do 18 września. W trakcie jej trwania oraz dwa tygodnie po jej zakończeniu domowe zwierzęta mięsożerne powinny być trzymane w zamknięciu, zalecane jest także powstrzymanie się od polowań.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Źródło: PODKARPACKIE: Szczepionki będą zrzucane z samolotów! We wrześniu szczepienie lisów