PODKARPACKIE: Sportowe emocje i ryk silnika! 30. Rajd Rzeszowski już 5 sierpnia!

2021-07-29 15:33 wk A.I
PODKARPACKIE: Sportowe emocje i ryk silnika! Między 5 a 7 sierpnia 30. Rajd Rzeszowski!
Autor: Facebook.com/ Rajd Rzeszowski-Rally Rzeszów

Trasa 30. Rajdu Rzeszowskiego będzie liczyć w tym roku ponad 150 kilometrów! Z odcinkami specjalnymi, w rajdzie głównym, o najlepszy czas rywalizować będzie ze sobą niemal 100 załóg, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Wielki finał w sobotę o 15.30 na rzeszowskim Rynku!

Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na rzeszowskim Rynku w czwartek 5 sierpnia o godzinie 20.00, ściganie się o najlepszy czas zaś rozpocznie się już w piątek rano. To jest 30-sta, jubileuszowa edycja Rajdu. Rozgrywany będzie w tym roku na 152 kilometrach odcinków specjalnych. - Część z nich używamy co roku, ale w różnej konfiguracji. W pierwszy dzień rajdu zaplanowane są odcinki Lubenia, Gwoźnica koło Niebylca, potem wracamy do Rzeszowa, przegrupowanie w Millenium Hall i potem druga pętla, znowu serwis i wyjeżdżamy wieczorem na całkiem nowy odcinek w okolicach Pilzna, Jasła, na odcinek Jodłowa. Odcinek fantastyczny, bardzo trudny sportowo, przejeżdżany będzie dwa razy z rzędu - zapowiada Jarek Noworol z Automobilklubu Rzeszowskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Bukowe lasy Bieszczad na liście UNESCO!

Przebieg 30. Rajdu Rzeszowskiego

Drugi dzień rajdu to m.in. OS Pstrągowa, OS Zagorzyce (najdłuższy na trasie, bo ponad 20-kilometrowy) oraz OS Rzeszów. Do wyścigu głównego zgłosiło się już niemal 100 załóg, w tym również z zagranicy. Ścigać będą się m.in. zawodnicy ze Słowacji, Węgier, Czech, Łotwy i Finlandii.

Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, w tym zbiórki krwi. Ta odbędzie się 5 sierpnia na kampusie Politechniki Rzeszowskiej między godziną 9 a 12. Tu, jak przypomina Kasia Kułak Jakubowska, czerwoną kroplą podzielić może się każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca nie mniej niż 50 kg. Oprócz zbiórki krwi, w sobotę w trakcie odcinka specjalnego zlokalizowanego w Rzeszowie, w centrum miasta zorganizowany będzie Rally Fun Park - tam m.in. pokazy driftów, motocykle, samochody zabytkowe i strefa zabaw dla dzieci.

Dzień z Joanną Jóźwik w Tokio

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: PODKARPACKIE: Sportowe emocje i ryk silnika! 30. Rajd Rzeszowski już 5 sierpnia!