PODKARPACKIE: Na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Policjanci z regionu apelują o dostosowanie  prędkości do warunków na drodze

i

Autor: Unsplash.com/ Martin Katler

PODKARPACKIE: Policjanci z regionu apelują o dostosowanie prędkości do warunków na drodze

2021-12-14 9:59

Podkarpaccy mundurowi przypominają- śliska i mokra nawierzchnia jezdni znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Razem ze zbyt dużą prędkością przyczynić może się też do utraty panowania nad autem i niepożądanych sytuacji na drodze. Stąd apel do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Jej niedostosowanie do panujących na drodze warunków może skończyć się różnie. Przekonali się o tym dwaj kierowcy, którzy przecenili warunki do jazdy. Tak było w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Tam 48-latek z gminy Żołynia na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze, przejechał po chodniku i uderzył w bariery ochronne. Okazało się też, że wsiadł za kółko na „podwójnym gazie”. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Trzeźwy był natomiast 25-letni kierowca dostawczego mercedesa, który na łańcuckim odcinku autostrady, uszkodził 11 barierek ochronnych oraz znak drogowy. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Na szczęście i tym razem nikt nie odniósł obrażeń, natomiast sprawca został ukarany mandatem- informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Akcja "Trzeźwy poranek". Wysyp pijanych kierowców!

Apel podkarpackich policjantów

Mundurowi przypominają, wraz z zimową aurą na drodze pojawić mogą się trudniejsze warunki do jazdy. Na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania, łatwiej też wpaść na niej w poślizg. Jeśli jeszcze nie wymieniliście opon na zimowe - pospieszcie się. Zima nie będzie czekać.

Sonda
Czy w Polsce powinien obowiązywać zakaz palenia na balkonie?
Weekend Cudów także na Podkarpaciu!
Źródło: PODKARPACKIE: Policjanci z regionu apelują o dostosowanie prędkości do warunków na drodze