PODKARPACKIE: Nowe dowody i nowy system! Jutro wniosek o dowód można złożyć do południa!

2021-11-04 15:32 wk A.I
PODKARPACKIE:  Nowe dowody i nowy system. Jutro wniosek o dowód osobisty będzie można złożyć tylko do 12!
Autor: Pixabay.com/ TheHilaryClark

Od 8 listopada, także mieszkańcy Podkarpacia, będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z tzw. drugą cecha biometryczną, czyli odciskami palców. By to wszystko działało, potrzebne będzie także wprowadzenie nowego systemu, które zacznie się już od jutra. Przez to w piątek 5 listopada wniosek będziemy mogli złożyć tylko do godziny 12.00.

Pospiesz się ze złożeniem wniosku albo przełóż

To właśnie nowy system, który obsłużyć ma nowe dowody osobiste, spowoduje jutro skrócenie godzin obsługi w urzędach miasta w regionie. Tylko w Rzeszowie, zarówno w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei, jak również w Punktach Obsługi Mieszkańców, zlokalizowanych w galeriach handlowych, sprawy związane z nowym dokumentem tożsamości będzie można załatwić tylko do godziny 12.

Spraw związanych z dowodami osobistymi nie będzie można w Rzeszowie załatwić także w sobotę 6 listopada. W związku z dalszymi pracami dotyczącymi wdrażania nowych rozwiązań, stanowiska ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych w Punktach Obsługi Mieszkańców w Galerii Rzeszów, Plaza, Nowy Świat i Millenium Hall także w sobotę będą nieczynne.

Katarzyna Wasick ze srebrem, a Jakub Majerski z brązem ME w pływaniu! Świetne występy Polaków w Kazaniu.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Kolejna akcja szczepień w stolicy Podkarpacia już w ten weekend

Co po zmianach?

Od 8 listopada zniknie możliwość wnioskowania o nowy dowód tożsamości przez internet, tym samym od poniedziałku sprawę trzeba będzie załatwiać w urzędzie osobiście. Wyjątkiem będą dokumenty dla dzieci do 12. roku życia. Oprócz tego, nowe dowody osobiste będą mieć mieć też nowe elementy - te znajdą się na warstwie elektronicznej i graficznej. Będą to odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego, pojawi się również oznaczenia państwa członkowskiego na tle flagi Unii Europejskiej.

W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych dowodów nie będzie konieczności wymiany ważnych dokumentów na nowe. Z tych, które wydane zostały przed 7 listopada, będzie można korzystać do momentu upłynięcia ich terminu ważności.

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: PODKARPACKIE: Nowe dowody i nowy system! Jutro wniosek o dowód można złożyć do południa!