Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami

2021-08-06 8:34 Arkadiusz Iskierka PAP.
Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami
Autor: Pixabay Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami

W całym województwie podkarpackim strażacy wyjeżdżali 73 razy w ciągu ostatniej doby do usuwania skutków burz, jakie przeszły nad częścią regionu. Wypompowywali głównie wodę z zalanych piwnic, usuwali połamane konary i udrożniali przepusty drogowe. Najwięcej pracy było w powiatach: kolbuszowskim, tarnobrzeskim i dębickim.

Jak informuje PAP w piątek rano rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, przekazał, że najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: kolbuszowskim, tarnobrzeskim i dębickim. Łącznie w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy reagowali na zgłoszenia mieszkańców 73 razy.

Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w domach i budynkach gospodarczych, usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach oraz na udrożnianiu przepustów drogowych" – wyliczał bryg. Betleja.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Trąba powietrzna na Lisiej Górze. Ulewa przeszła przez miasto! [AKTUALIZACJA]

Podkarpackie: 73 interwencje strażaków po burzach. Nikt nie został ranny

Bryg. Marcin Betleja dodał, że na szczęście nikt nie został ranny. Według ostrzeżenia wydanego jeszcze w czwartek przez IMGW, ale obowiązującego do godz. 10 w piątek, prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km na godz., które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie może spaść grad.

Źródło: Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami