Podkarpacie: Nadchodzi kolejna fala upałów! Jest alert II-go stopnia od IMGW

2021-07-06 15:42 wk A.I
Na Podkarpacie nadchodzi kolejna fala upałów! Jest alert II-go stopnia od IMGW
Autor: Pixabay.com

Nad województwo podkarpackie nadchodzi kolejna fala upałów! W ciągu dnia temperatura może podskoczyć nawet do 33 stopni Celsjusza. Pamiętajcie więc, by w miarę możliwości nie przebywać zbyt długo na słońcu, a przede wszystkim regularnie się nawadniać!

Szykujcie kapelusze, chustki, kremy z filtrem i hektolitry wody - nadchodzą upały. Dla całego Podkarpacia synoptycy z krakowskiego IMGW wydali alert II-go stopnia przed upałami, który obowiązuje od środy rano aż do piątku wieczorem. Według prognoz słupki rtęci w ciągu najbliższych dni mogą podskoczyć miejscami nawet do 33 kreski. Ochłody nie przyniesie też noc, bo tu temperatura ma się wahać od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Pamiętajcie więc, by w miarę możliwości nie przebywać zbyt długo na słońcu i regularnie się nawadniać. Postawcie się też miskę ze świeżą chłodną wodą dla swojego pupila i jeśli jest szansa, znajdźcie dla niego zacienione miejsce.Na spacery zaś wychodźcie przede wszystkim rano i wieczorem, kiedy asfalt i chodniki będą już nieco chłodniejsze. Dzięki temu unikniecie poparzeń na łapach swojego czworonoga.

CZYTAJ TAKŻE: Matury 2021: Blisko 75% podkarpackich maturzystów może odetchnąć z ulgą!

Chrońcie się podczas wypoczynku!

Jeśli zaś będziecie spędzać czas nad wodą nie zapomnijcie posmarować siebie i swoich podopiecznych kremem z filtrem oraz założyć na głowę czapki z daszkiem, kapelusza lub chustki. Przy takiej temperaturze nie trudno zarówno o poparzenia słoneczne, jak również o udar cieplny.

Jeśli już do niego dojdzie, pamiętajcie by nie ochładzać poszkodowanego zbyt gwałtownie - najlepiej, jeśli jest przytomny podawać w małych ilościach chłodne płyny oraz stosować chłodne kompresy w miejscach, gdzie przebiegają duże naczynia krwionośne, jak głowa, szyja czy klatka piersiowa. Jeśli zaś utrzymuje się wysoka temperatura ciała i podjęte działania nie przynoszą skutku, a chory traci przytomność - dzwońcie po pogotowie!

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Podkarpacie: Nadchodzi kolejna fala upałów! Jest alert II-go stopnia od IMGW