Podkarpacie: Kontrole na drogach w regionie. W rękach policjantów kilkudzisięciu pijanych kierowców

i

Autor: policja podkarpacka

Podkarpacie: Kilkudzisięciu pijanych kierowców zatrzymanych JEDNEGO dnia!

2021-08-02 14:49

Niestety jak pokazują policyjne statystyki wciąż nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą po alkoholu. A wręcz przeciwnie jest ich bardzo dużo. Dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek". Podkarpaccy policjanci zatrzymali kilkudziesięciu kierowców na podwójnym gazie jednego dnia.

Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. - Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek" - informują podkarpaccy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Idziesz na L4? Nie zapomnij podać lekarzowi DOBREGO adresu

Kilkudziesięciu kierowców w ciągu jednego dnia!

W tym czasie mundurowi skontrolowali prawie 13 tysięcy kierowców, z czego 26 kierowców, wsiadło za kółko swojego auta na podwójnym gazie. U 9 badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Czy Polska powinna bardziej się otworzyć na obcokrajowców?
Źródło: Podkarpacie: Kilkudzisięciu pijanych kierowców zatrzymanych JEDNEGO dnia!