Pierwszy etap budowy parku w rejonie ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie już na finiszu

2021-06-28 15:08 af A.I

Pierwszy etap budowy parku w rejonie ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie już na finiszu. Już 1 lipca otwarty dla mieszkańców zostanie nowy park. Znajdziecie go pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka”. Wykonano tam już nowe alejki, trwa montaż oświetlenia, elementów małej architektury i urządzeń zabawowych. Sadzone są drzewa i krzewy oraz zakładana jest kolejna w mieście łąka kwietna.

Nowy park w Rzeszowie powstaje na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie.

- Już 1 lipca planowane jest udostępnienie mieszkańcom tego nowego terenu rekreacyjnego. Wykonano już nowe alejki, trwa montaż oświetlenia, elementów małej architektury i urządzeń zabawowych. Wykonywane są również nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz zakładana jest kolejna w naszym mieście łąka kwietna – wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pierwszy etap budowy parku kosztował ok. 900 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE: Rowerzysta wjechał w trójkę dzieci! Ranny 10-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR

Co w kolejnych etapach inwestycji?

W kolejnych etapach tej inwestycji planowane jest utworzenie klasy terenowej (miejsce do prowadzenia plenerowych lekcji, z tablicą i siedziskami), warzywnika, ogrodu tematycznego, instalacji z bali drewnianych do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, pawilonu parkowego, stref relaksu z hamakami, kolejnych łąk kwietnych oraz licznych nasadzeń zieleni.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Pierwszy etap budowy parku w rejonie ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie już na finiszu