CK Medyk Rzeszów

i

Autor: pexels CK Medyk Rzeszów

Wydarzenia

Pielęgniarki w roli kelnerek? Taką propozycję otrzymały pracownice jednej z rzeszowskich przychodni

2023-09-25 11:15

Propozycja pracy w roli kelnerki i „zachęta” w postaci szansy na znalezienie męża – to oferta, jaką swoim pracownicom miał złożyć prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie. Wiadomość, którą otrzymały pielęgniarki pracujące w przychodniach firmy ujawnił w mediach społecznościowych profil Siostra Bożenna.

Oświadczenie prezesa CM Medyk w Rzeszowie

Prezes Centrum Medycznego Medyk, Stanisław Mazur wydał oświadczenie w sprawie opublikowanych zdjęć korespondencji z pracownikami.

 Odnosząc się do mojej korespondencji z pracownikami, upublicznionej w szeregu różnych mediów w pierwszej kolejności chciałbym przeprosić Panie, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu. Komentarz o szukaniu męża był niestosowny i niewłaściwy. Nie był potrzebny i nie powinno się to wydarzyć. Przepraszam całe środowisko pielęgniarek i wszystkie kobiety – czytamy w oświadczeniu.

Prezes CM Medyk: Mam do Was ogromny szacunek

Prezes CM Medyk podkreślił w swoim komunikacie, że darzy swoje pracownice ogromnych szacunkiem.

Nigdy nie umniejszałem Waszej pracy. Wiem jak wielką rolę odgrywacie w całej strukturze naszej firmy i systemie opieki zdrowotnej – zaznaczył.

W tym samym oświadczeniu możemy przeczytać, że propozycje zawarte w korespondencji, którą upubliczniono nie były pierwszymi. Co więcej, z dodatkowych opcji na zarobek miało skorzystać „szereg osób”.

Medyk od zawsze był miejscem, w którym wspieramy się niezależnie od stanowiska, które zajmujemy w całej organizacji. Każdy realizuje przypisane mu obowiązki. Aczkolwiek dopuszczałem możliwość podjęcia dodatkowo płatnych zadań. Szereg osób skorzystało z tych propozycji – przekazał Stanisław Mazur.

I dodaje, że „rozumiem błąd, który popełniłem w komunikacji. Wierzę, że będziemy mogli nadal prowadzić z pracownikami dobry dialog”.

Apel prezesa CM Medyk do dziennikarzy

Stanisław Mazur zwrócił się też do dziennikarzy, którzy opisują sprawę związaną z opublikowaną korespondencją pracowników rzeszowskiej placówki medycznej.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do dziennikarzy o nie dodawanie do artykułów treści, które są nieprawdziwe i mają za zadanie je uatrakcyjnić – apeluje.

Całość oświadczenia można przeczytać tutaj:

Pielęgniarki z CK Medyk w Rzeszowie w roli kelnerek?

Propozycja pracy w roli kelnerki i „zachęta” w postaci szansy na znalezienie męża – to oferta, jaką swoim pracownicom miał złożyć prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie. Wiadomość, którą otrzymały pielęgniarki pracujące w przychodniach firmy ujawnił w mediach społecznościowych profil Siostra Bożenna.

A gdyby tak móc po godzinach pracy dorobić? Z założenia, że oferta dodatkowej pracy zostanie przyjęta z aprobatą, najwyraźniej wyszedł prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie, dr Stanisław Mazur. Miał zaproponować pracownicom przychodni ofertę dorobienia… w roli kelnerek. O sprawie poinformował mediach społecznościowych profil Siostra Bożenna.

Pielęgniarki miałyby obsługiwać gości w trakcie eventów organizowanych w Hotelu Prezydenckim i Dworze Ostoya. Co więcej, konkretnym wydarzeniem, w którym miałyby wziąć udział, był bankiet zorganizowany dla "dla świeżo upieczonych 140 lekarzy i najbliższych rodzin oraz władz miasta, województwa, uniwersytetu". Tak – pielęgniarki miałyby dorabiać w roli kelnerek obsługując lekarzy. W sumie ok. 500 osób. Event zaplanowany był na 24 września w Hotelu Prezydenckim.

Stawka dla pielęgniarek jako kelnerek

Prezes CM Medyk nie zapomniał wspomnieć w wysłanej wiadomości o wynagrodzeniu. Pielęgniarki miałyby otrzymać 25 zł za godzinę pracy.

„Zwracam się do pań, abyście nabyły dodatkowych umiejętności jako kelnerki, gdy robimy większe imprezy w hotelu prezydenckim i Dworze Ostoya.

Na co dzień mamy do Was ogromne zaufanie za solidność, punktualność, kulturę bycia…

Zapewniam was, że praca jako kelnerki i w ogóle w dziale hospitality nie jest ani bardziej odpowiedzialna, ani bardziej trudna niż to, co do tej pory robicie. Normalne stawki kelnerów do pomocy to 20 zł/h.

Wolimy, aby dać wam zarobić po 25 zł/h, niż ściągać agencję kelnerską z nieznajomymi osobami" – zadeklarował w wiadomości do pracownic.

Wiadomość, którą miał wysłać do pracownic prezes nie kończyła się niestety na stawce. Pojawił się w niej jeszcze „żart” dotyczący szansy na znalezienie męża…

„Może któraś znajdzie sobie wśród tych młodych lekarzy męża” – możemy przeczytać w wiadomości.

Co ciekawe, nie jest to jedyna tego typu oferta złożona pracownicom CM Medyk. Pielęgniarki zapraszane były także do pracy przy przygotowywaniu trawnika przed eventem w Dworze Ostoya. Tę wiadomość także można znaleźć na facebookowym profilu Siostra Bożena.

Nowe i młode pielęgniarki. Czepkowanie na Uniwersytecie Rzeszowskim [GALERIA]

Ministerstwo zdrowia zablokowało rozbudowę szpitala w Międzylesiu. Padły mocne słowa. „Zlekceważono pacjentów”
Źródło: Pielęgniarki w roli kelnerek? Jest oświadczenie prezesa rzeszowskiej przychodni