Silne ulewy w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia. Gdzie będzie padać najmocniej?

i

Autor: Redakcja internetowa

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie IMGW dla całego Podkarpacia. Będzie ślisko na drogach

2023-11-20 15:17

Kierowcy na Podkarpaciu muszą uważać. IMGW wydało ostrzeżenia! Problemem będzie marznąca mżawka i zamglenia. Będzie ślisko, a to oznacz, że na drodze trzeba będzie zachować szczególna ostrożność.

IMGW ostrzega - będzie ślisko!  

Zimowa auta rozgaszcza się na Podkarpaciu. Pierwsze opady śniegu za nami i choć w większości województwa nie pozostał już po nich ślad, kierowcy muszą pozostać czujni. W nadchodzących godzinach na drogach zrobi się naprawdę ślisko. A to za sprawą marznących opadów deszczu, przed którymi ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie, kierowcy podróżujący podkarpackimi trasami będą musieli uważać na marzące opady. Szczególnie dotyczy to powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.

W obszarach podgórskich powiatów prognozowane są opady śniegu i śniegu z deszczem, miejscami również słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

W Podkarpaciu obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do końca poniedziałku, co oznacza, że w nocy trzeba będzie zachować szczególną ostrożność.

Bieszczady pod śniegiem

Atak zimy w Warszawie. Pierwszy śnieg w tym sezonie
Źródło: Ostrzeżenie IMGW dla całego Podkarpacia. Będzie ślisko na drogach