Nowy plac zabaw na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie. Będzie jeszcze w tym roku?

2022-08-12 17:43 M.S A.I
Nowy plac zabaw na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie. Będzie jeszcze w tym roku?
Autor: fot. SP nr 10 w Rzeszowie

Mali rzeszowianie z osiedla Dąbrowskiego będą mieli kolejne miejsce do zabaw. Miasto chce do końca tego roku postawić nowy plac zabaw przy ul. Dominikańskiej. Przy Szkole Podstawowej nr 10 mają pojawić się urządzenia takie jak specjalna równoważnia, trampolina, czy zestaw do plenerowego Street Workoutu.

Miasto czeka do 26 sierpnia na zgłoszenia od firm, które są chętne na wybudowanie placu zabaw obok SP nr 10 przy ul. Dominikańskiej. Na placu zostaną zamontowane zestawy do Street Workoutu, zjeżdżalnie, trampoliny, ale też specjalne równoważnie. – Nie zabraknie oczywiście klasycznych urządzeń, jak huśtawki i bujaki, a całości dopełnią ławki, kosze na śmieci i niezbędne tablice informacyjne – informuje Marcin Piecyk z rzeszowskiego ratusza.

Kto zatruł Odrę? Trwają poszukiwania sprawcy ekologicznej katastrofy

Tegoroczna edycja RBO rusza od 5 września

Inwestycja zostanie wykonana w dużej mierze dzięki mieszkańcom, którzy wybrali ją w poprzedniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Tegoroczna edycja RBO potrwa do 7 października. Bardzo mocno zachęcamy mieszkańców do głosowania na projekty, które tam się ukażą. Dzięki temu możliwych do wykonania jest wiele ciekawych inwestycji m.in. dla dzieci, czy młodzieży. Głosować można na rbo.erzeszow.pl – tłumaczy Piecyk.