W razie kryzysu zabezpieczy Rzeszów w wodę na dwie doby. Nowe zbiorniki powstają na ul. Morgowej

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Nowe zbiorniki na wodę pitną powstają na ul. Morgowej. W razie kryzysu będziemy zabezpieczeni

2021-11-29 15:17

Nowe zbiorniki na wodę pitną, które powstają na ulicy Morgowej mają mieć pojemność 15 tysięcy metrów sześciennych. Urządzenia zaś, niezbędne do utrzymania zbiornika, będą pracować dzięki energii wyprodukowanej przez 160 paneli fotowoltaicznych. Dzięki nowym zbiorników Rzeszów ma być zabezpieczony w wodę.

Będą mieć 15 tysięcy metrów sześciennych pojemności, a ich maksymalna głębokość wynieść może blisko 8,5 metra. Mowa o nowym zbiorniku na wodę pitną, który rzeszowskie wodociągi budują przy ul. Morgowej. Ten ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku. - Zabezpieczenie mieszkańców w wodę pitną to absolutnie strategiczne zadanie miasta. Dzięki tym nowym zbiornikom będziemy mogli mieć pewność, że w razie jakichkolwiek większych awarii mieszkańcy będą zaopatrzeni w wodę – mówił podczas wizyty na placu budowy Konrad Fijołek na placu budowy zbiorników.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Budowa łącznika ul. Wierzbowej i Kopisto na finiszu. Kiedy koniec prac?

Rzeszów zabezpieczony na dwie doby

Łącznie, na terenie miasta jest 18 zbiorników na wodę pitną, Rzeszów zaś korzysta z dwóch ujęć wody z Wisłoka o łącznej wydajności 84 tysięcy metrów sześciennych na dobę. Po oddaniu do użytku nowych zbiorników, pojemność rzeszowskich magazynów wzrośnie z 38,5 do 53,5 tysięcy metrów sześciennych. Tym samym w razie awarii, wody nie zabraknie przez dwie doby. Urządzenia zaś, niezbędne do utrzymania zbiornika, będą pracować dzięki energii wyprodukowanej przez 160 paneli fotowoltaicznych.

- W sumie ze źródeł odnawialnych zapewniamy 44 procent energii potrzebnej do funkcjonowania naszych zakładów – podkreśla prezes MPWiK Marek Ustrobiński.

Plan zdjęciowy filmu "Zomoza"

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: Nowe zbiorniki na wodę pitną powstają na ul. Morgowej. W razie kryzysu będziemy zabezpieczeni