Nowe wieści o stanie zdrowia Poli. „Wróciłyśmy do domu”

Nowe wieści o stanie zdrowia Poli. „Wróciłyśmy do domu”
Autor: Pola walczy z SMA/Facebook

Rodzice Poli Matuszek podzielili się nowymi wiadomościami odnośnie stanu zdrowia swojej córeczki. Na profilu FB „Pola walczy z SMA” pojawiła się informacja, że dziewczynka po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu wróciła do domu.

Przez niemal dwa miesiące rodzice Poli przekazywali najważniejsze informacje o jej stanie zdrowia i badaniach, które przechodzi ich córeczka. W czwartek 30 marca, na Facebooku „Pola walczy z SMA” opublikowano nowe wiadomości odnośnie stanu zdrowia dziewczynki. Jak się okazało, Pola wróciła do domu. 

Dziękujemy za każde wsparcie i modlitwę za Pole. Po ponad dwóch miesiącach wróciłyśmy do domu. Za nami i przed nami bardzo trudny czas... Wciąż ciężko znaleźć na to wszystko odpowiednie słowa. Polunia jest bardzo słaba ale jej stan ogólnie określany jest jako stabilny. Niestety nadal utrzymują się problemy z przełykaniem, Pola nie potrafi wykonać ruchów które wykonywała przed wypadkiem ale wierzymy że rehabilitacja przyniesie tak bardzo wyczekiwane efekty a czas i powrót do domu będzie najlepszym lekarstwem – napisano.

Pola Matuszek walczy o zdrowie

13 stycznia 2023 roku na zbiórce Poli pojawiło się 100%. To oznaczało, że udało się zebrać ogromne pieniądze, bo aż ponad 9 mln zł na kosztowną terapię, która pozwoliłaby stawić czoła chorobie jaką jest SMA. Niestety, niespełna dewa tygodnie później, 25 stycznia Pola trafiła na OIOM po zadławieniu się.

ZOBACZ: Niezwykły widok na Bieszczady. To dzięki kamerom PKL Solina

Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu
Źródło: Nowe wieści o stanie zdrowia Poli. „Wróciłyśmy do domu”