Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja udaremniła nielegalny proceder

Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja udaremniła nielegalny proceder
Autor: mat.prasowe policji/zdjęcie poglądowe Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja udaremniła nielegalny proceder

W nocy z soboty na niedzielę, policjanci przeprowadzili blisko 70 kontroli pojazdów, które zgromadziły się na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego w Mielcu. Mundurowi kolejny raz zapobiegli niebezpiecznym zachowaniom kierowców, które stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla uczestników wyścigów, ale również dla osób postronnych!

Policjanci ustalili, że w nocy z soboty na niedzielę w Mielcu, mogą odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Ich informacje potwierdziły się, gdy uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy jednej z firm na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu.

- Policjanci wylegitymowali blisko 80 osób i przeprowadzili 70 kontroli samochodów, nałożyli 45 mandatów karnych - w tym 33 za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu oraz 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów 0 czytamy na stronie mieleckiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia podczas kłótni. Kobieta zadała śmiertelny cios nożem w szyję

Nie doszło do nielegalnych wyścigów

- Mieleccy policjanci chętnie inicjują oraz biorą udział w działaniach profilaktycznych o charakterze motoryzacyjnym, jednak na wydarzenia, które mogą stanowić zagrożenie, nie ma przyzwolenia – czytamy na stronie mieleckiej policji.

Jak czytamy dalej sposób poruszania się po drogach w czasie takich wyścigów, stanowi zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych.

O krok od tajemnicy
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem nielegalnych wyścigów samochodowych?
Źródło: Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja kolejny raz udaremniła proceder