Niebieski szczepionkobus kursuje po Podkarpaciu. Sprawdź, jakie miejsca odwiedzi w najbliższych dniach!

i

Autor: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Niebieski szczepionkobus kursuje po Podkarpaciu. Sprawdź, jakie miejsca odwiedzi w najbliższych dniach! [HARMONOGRAM]

2021-08-19 15:36

Oprócz miejsc dla pasażerów, w środku niebieskiego busa jest wygodny fotel i lodówka do przechowywania szczepionek. Tak od środka wygląda niebieski szczepionkobus, który już kursuje po Podkarpaciu. Odwiedza te miejscowości w regionie, w których mieszkańcy niechętnie się szczepią.

Takie rozwiązanie było konieczne, bo niestety Podkarpacie pod względem wyszczepialności nie jest gotowe na nadejście kolejnej fali koronawirusa. Chętni przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się Pfizerem lub jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

- Ufam, że uda nam się podnieść poziom zaczepienia w gminach, gdzie dziś jest on najniższy. Naszym celem jest uniknięcie negatywnych skutków kolejnej fali zakażeń koronawirusem, chcemy ratować zdrowie i życie ludzi szczególnie narażonych na ciężki przebieg COVID-19. O tym jak poważne jest to zagrożenia niech świadczą liczby: w szczycie wiosennej fali zakażeń w szpitalach Podkarpacia przebywało niemal 2200 pacjentów. To był ogromy wysiłek dla pracowników ochrony zdrowia. Bardzo chcielibyśmy takiej sytuacji uniknąć. Drogą do tego jest zwiększenie poziomu zaszczepienia, stąd gorący apel do mieszkańców naszego województwa, aby skorzystali z tego skutecznego sposobu uniknięcia zainfekowania koronawirusem – mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Program Trasy Mobilnego Punktu Szczepień

Powiat Kolbuszowski jest regionem, gdzie najmniej osób się zaszczepiło. Stąd decyzja, że właśnie tamtędy przejedzie niebieski szczepionkobus.

  • 22 sierpnia 2021 r.

08:30 – 13:00 Krzątka (plac przykościelny)

13:30 – 16:00 Wola Rusinowska (plac przykościelny)

  • 23 sierpnia 2021 r.

07:30 – 12:00 Majdan Królewski (plac targowy)

  • 24 sierpnia 2021 r.

08:30 – 13:00 Kolbuszowa (plac targowy, ul. Wolska)

  • 25 sierpnia 2021 r.

08:00 – 12:00 Wilcza Wola (parking przy Szkole Podstawowej)  

13:00 – 16:00 Mechowiec (parking przy bibliotece)

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Źródło: Niebieski szczepionkobus kursuje po Podkarpaciu. Sprawdź, jakie miejsca odwiedzi w najbliższych dniach! [HARMONOGRAM]