Nastolatka podpaliła sie przez nowy trend na TikToku! "Była cała w płomieniach"

TikTok
Autor: Pixabay.com

Nastolatka podpaliła się przez nowe wyzwanie na TikToku. O tym, że internetowe challenge mogą być śmiertelnie niebezpiecznie dla młodych osób przekonała się rodzina 13-letniej Destiny z Portland. Dziewczyna trafiła do szpitala po tym, jak w łazience w swoim domu próbowała odtworzyć nagranie z niebezpiecznym wyzwaniem, które dostępne jest w aplikacji.

Na TikToku, ale także na innych aplikacjach co chwilę pojawiają się nowe challenge, czyli różnego rodzaju wyzwania, które niekiedy służą do pomagania innym, a niekiedy są bezmyślne i śmiertelnie niebezpieczne. Większość z nich rozpoczynają influencerzy, którzy zachęcają do wzmożonej aktywności. O tym, że takie internetowe challenge potrafią być groźne dla życia przekonała się rodzina 13-letniej Destiny z Portland.

CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja z certyfikatem o szczepieniu - kiedy, skąd pobrać i jak będzie działać?

Nastolatka podpaliła się przez nowe wyzwanie na TikToku!

W sieci pojawiło się ostatnio nowe wyzwanie, które polega na odrysowaniu na lustrze pewnego kształtu za pomocą łatwopalnej cieczy. Następnie taki kształt trzeba podpalić. Sam opis challengu nie brzmi bezpiecznie, a co dopiero, gdy zabiera się za nie nastolatka.

Jak wspomina mama 13-letniej Destiny, nastolatka zanim weszła do łazienki wzięła ze sobą butelkę alkoholu do dezynfekcji, zapalniczkę i świecę. Po jakimś czasie z łazienki usłyszała wołanie o pomoc!

- Byłam w salonie, kiedy usłyszałam, jak córka mnie woła krzycząc. Otworzyłam drzwi do łazienki i wszystko się paliło! Destiny też była cała w płomieniach! - opisuje kobieta.

Aplikacja wszystko nagrywała

Dodatkowo, mama 13-letniej dziewczyny, gdy weszła do łazienki zobaczyła na podłodze telefon z włączoną aplikacją TikTok, która rejestrowała całe zajście. Po zdarzeniu rodzina 13-letniej Destiny ku przestrodze dla innych zdecydowała się opowiedzieć o przykrym wydarzeniu w telewizji ABC.

Nastolatka nadal przebywa w szpitalu w stanie śpiączki. Ma poparzenia trzeciego stopnia i jest już po kilku skomplikowanych operacjach przeszczepu skóry. Czeka ją długa rehabilitacja, a ze skutkami niebezpiecznej zabawy prawdopodobnie będzie się borykać do końca życia.

- Wiem, że kiedy się obudzi i w pełni zrozumie co się wydarzyło, wpadnie w panikę. Ale wiem też, że jest wystarczająco silna, aby sobie z tym poradzić – mówiła w telewizji ABC mama Destiny.

Wersow kiedyś i dziś
Źródło: Nastolatka podpaliła sie przez nowy trend na TikToku! "Była cała w płomieniach"