Miejcie się na baczności. Mundurowi na rowerach i quadach wyruszyli w miasto

2021-06-23 10:13 af A.I

Na rowerach i kładach – tak stalowowolskie patrole mundurowych przemierzają przez parki, uliczki osiedlowe, ogródki działkowe, jak i przez tereny wzdłuż rzeki San, oraz rejony dzikich kąpielisk, czyli wszędzie tam, gdzie trudno jest dotrzeć radiowozem. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli.

Na terenie Stalowej Woli po raz pierwszy w tym sezonie spotkać możecie policjantów na rowerach i quadach. Służbę z wykorzystaniem tego typu sprzętu policyjnego pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

CZYTAJ TAKŻE: Pożary samochodów w Rzeszowie i pod Krosnem. Auta spłonęły doszczętnie! [ZDJĘCIA]

Które miejsca będą patrolowali policjanci na quadach i rowerach?

Głównym zadaniem patroli rowerowych jest pilnowanie porządku na terenie całego miasta oraz na terenach rekreacyjnych.

- Policjanci na jednośladach przemieszczają się trasami rowerowymi, parkiem miejskim, można je spotkać również na terenach nadsańskich błoni czy w rejonach placów zabaw i osiedli.  Policjanci  reagują na wszelkie wykroczenia porządkowe, zwracają też uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zarówno przez pieszych jak i przemieszczających się jednośladami - informują stalowowolscy policjanci.

Z kolei patrole na quadach wysyłane są przede wszystkim na tereny ogrodów działkowych jak również tereny wzdłuż rzeki San, oraz rejony „dzikich” kąpielisk. - Policjanci podczas patroli rozmawiają również z działkowcami, przypominają im o zagrożeniach i udzielają porad jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa - wyjaśniają mundurowi ze Stalowej Woli.

Kurtyna wodna stanęła na Rynku i już chłodzi mieszkańców Rzeszowa

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W jakim państwie leży to miasto? Już 10/20 powodem do dumy!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego. Boston leży w...
Źródło: Miejcie się na baczności. Mundurowi na rowerach i quadach wyruszyli w miasto