Miasteczko Zdrowia Rzeszów 2022 - co będzie się działo?

2022-06-02 9:42 Ewelina Kulasza
Miasteczko Zdrowia Rzeszów 2022
Autor: materiały prasowe Miasteczko Zdrowia Rzeszów 2022

Miasteczko Zdrowia 2022 jest inicjatywą Fundacji Veritas mającą na celu popularyzację profilaktyki badań i prowadzenia zdrowego trybu życia. Już 02.06.2022 roku na placu przed Centrum Handlowym Plaza Rzeszów przy alei Tadeusza Rejtana 65 w godzinach od 10:00 do 15:00 można będzie bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty badań i konsultacji medycznych.

Miasteczko Zdrowia cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu z roku na rok przyciąga więcej firm i placówek medycznych. Przede wszystkim jednak możliwość wykonania bezpłatnych badań ułatwia mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia i zasięgnięcie porad lekarskich. 

Jednym z partnerów Miasteczka Zdrowia w Rzeszowie jest Laboratorium Diagnostyka, które podczas trwania wydarzenia będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV. Będzie można wykorzystać je w dowolnym punkcie pobrań na terenie miasta Rzeszowa. Oprócz tego będą również rozdawane bony uprawniające do 10% rabatu na wszystkie badania, jakie wykonuje Laboratorium Diagnostyka w swoich punktach pobrań i 15% rabatu na badania wykonywane w punkcie pobrań przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.

Kolejny partner, jakim jest Centrum Medyczne MEDYK, oferuje badanie wzroku, porady dietetyka i stomatologa, oraz szkolenie z samobadania piersi. Medicover Stomatologia wykona podczas Miasteczka darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20% zniżki na pierwszą usługę. Na stoisku uPacjenta każdy z uczestników będzie miał możliwość skontrolowania poziomu witaminy D w swoim organizmie. Kolejnym partnerem jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oferujące konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.

Kolejnym partnerem został Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2, którzy w trakcie wydarzenia będą udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, oraz wykonywać testy na Helicobacter pylorii. Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu. Całość wydarzenia pod nadzorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspiera ideę oddawania krwi. Dzięki partnerowi Scanmed na Miasteczku Zdrowia pojawi się także Zaćmobus.

Super Nova Super Sport Odcinek 1

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie będzie gościć również Narodowy Fundusz Zdrowia promujący programy profilaktyczne oraz umożliwiający zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Na stanowisku będą ogólnodostępne ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ. Dodatkowo Fundacja Veritas uruchamia również KARTĘ ZDROWIA, która będzie rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia. Karta upoważnia do zniżek na usługi określonych placówek medycznych.

Warto zadbać o swoje zdrowie już teraz. Serdecznie zapraszamy! 

MZR
Autor: materiały prasowe