Marsz wsparcia dla Ukrainy przejdzie przez Rzeszów. "Uznajmy Rosję za państwo terrorystyczne"

2022-08-12 15:55 Kinga Dereniowska
Marsz wsparcia dla Ukrainy przejdzie przez Rzeszów: Uznajmy Rosję za państwo terrorystyczne
Autor: pixabay.com/David_Peterson

Ukraińcy wraz z Polakami przejdą przez Rzeszów i zamanifestują wsparcie dla walczących z Rosjanami. Chcą, aby Rosja, która zaatakowała w lutym Ukrainę, została uznana za państwo terrorystyczne.

- W taki sposób chcemy podziękować wszystkim Polakom i Polkom za ich gościnność i solidarność. Zwrócimy się do całego cywilizowanego Świata o uznania Rosji za państwo terrorystyczne – informuje Vladyslav Tsovma.

Pokojowy marsz dla Ukrainy przejdzie ulicami Rzeszowa w niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku. Rozpocznie się o godz. 14 przy Kościele Greckokatolickim Pw. Świętej Trójcy przy ul. Targowej 4. Uczestnicy będą szli przez ul. Adama Mickiewicza, przez Rynek, dalej ul. Tadeusza Kościuszki, ul. 3 Maja i zawrócą na Rynek.

Pokojowy marsz wparcia dla Ukrainy w Rzeszowie. Trasa przejścia

Podczas wydarzenia ma zostać rozwinięta 30-metrowa flagę Ukrainy.

- Na Rynku odbędą się występy, a dzieci będą rysowały plakat “Świat bez wojny”, który wręczymy prezydentowi Rzeszowa – dodaje Vladyslav Tsovm. - Przygotujcie polskie i ukraińskie symbole (flagi, wstążki), ubierajcie wyszywanki, przygotujcie plakaty i dołączcie do pokojowego wydarzenia z dziećmi.

Rzeszów z tytułem miasta-ratownika 

Przypomnijmy, że Rzeszów uhonorowany tytułem miasta-ratownika przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Leszek Miller: Ukraina musi się odciąć od zbrodniczej ideologii UPA