Majówka 2021 - Straż Leśna będzie czuwać w podkarpackich lasach!

2021-04-29 12:33 wk A.I
PODKARPACKIE: Straż Leśna będzie czuwać! Zaczyna się akcja „Majówka-21”!
Autor: Archiwum Straży Lesnej

Straż Leśna sprawdzać będzie parkingi i szlaki turystyczne, pod kątem zagrożenia pożarowego. Nie będzie pobłażania dla tych, którzy będą chcieli wjechać do lasu terenówką albo motocrossem. Mundurowi zwracać będą także uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. - Wielokrotnie podczas poprzednich takich akcji mieliśmy też możliwość pomagania ludziom, którzy zgubili się w lesie - informuje Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

Majówka 2021 - Straż Leśną będzie czuwać w podkarpackich lasach! Zwłaszcza pod kątem kontroli nielegalnych rajdów samochodami terenowymi czy motocrossami, wspierać ich będzie również Policja, Straż Graniczna i Straż Rybacka. Strażnicy zwracać będą też uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ogłoszonych przez rząd. Sprawdzane będą parkingi i szlaki turystyczne, pod kątem zagrożenia pożarowego. W razie potrzeby, pomogą też zabłąkanym na szlakach wędrowcom. Tylko w ostatnich dniach na terenie podkarpackich lasów doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców terenówek.

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2021 w Bieszczadach - atrakcje, co robić, gdzie jechać?

Majówka 2021 - Straż Leśna czuwa w lasach, gdzie ciągle dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

W niedzielę 25 kwietnia strażnik leśny z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne został potrącony podczas próby zatrzymania kierowcy quada, doznając urazu ręki. Oprócz tego quada szlakiem poruszał się drugi taki pojazd oraz trzy motory crossowe. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, kierujący byli w kaskach, co uniemożliwiało identyfikację. Zdarzenie miało miejsce na szlaku turystycznym w leśnictwie Ustjanowa. Sprawę, wraz z nagraniem zdarzenia z kamery interwencyjnej, przekazano do  Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych- mówi Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Również w miniony weekend, w wyniku wspólnej akcji Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kołaczyce i Nadleśnictwa Strzyżów, zatrzymano dwóch kierowców quadów nielegalnie poruszających się po terenach leśnych. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1000 zł za kumulację wykroczeń- dodaje Marszałek.

W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów
Drogowskazy: o tym czy tradycja, religia i obyczaje nas ograniczają? TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Majówka 2021 - Straż Leśna będzie czuwać w podkarpackich lasach!